AGROBIESZCZADY 2019

W dniach 27-28 lipca 2019 r. w Lesku odbyły się XXIV Targi Turystyki, Leśnictwa i Produktu Lokalnego „AGROBIESZCZADY 2019” XXIV Targi Turystyki, Leśnictwa i Produktu Lokalnego „AGROBIESZCZADY 2019” . Impreza promowała lokalną przedsiębiorczość, rolnictwo i leśnictwo. Wzorem ubiegłych lat odbyła się wystawa zwierząt, sprzętu rolniczego i ogrodniczego. Poza tym trwał kiermasz rękodzieła oraz prezentacja lokalnych wyrobów kulinarnych.

 

Czytaj więcej...

W kolonijnym klimacie

Podczas wakacji wypoczywać można różnie. Wspólna zabawa i przygoda są jednak najlepiej wspominane przez jej uczestników. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Tuligłowach w dniach 15-19 lipca 2019 r. zorganizowało pięciodniowe zajęcia wakacyjne dla dzieci. Wśród atrakcji były gry, zabawy oraz wycieczki: do Przemyśla, Rzeszowa i Radawy.

Czytaj więcej...

Tuligłowy na pielgrzymim szlaku 

4 lipca wyruszyła z Przemyśla piesza pielgrzymka. Celem pątników było Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Pielgrzymi na swym szlaku mają wiele sanktuariów, w tym Sanktuarium Niepokalanej Matki Dobrej Nadziei w Tuligłowach. Przybywają tu w pierwszym dniu swojej wędrówki, by w cieniu świątyni i wiekowych lip posilić się i odpocząć.

 

Czytaj więcej...

Festyn na rozpoczęcie wakacji

29 czerwca 2019 r. odbył się w Tuligłowach ósmy Festyn Rodzinny. Organizatorzy na miarę swoich możliwości zapewnili  atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Patronat honorowy objął Wójt Gminy Rokietnica Witold Szajny. Odbyły się występy artystyczne dzieci i młodzieży, liczne konkursy i zabawy. Podczas festynu trwała również Mała Loteria Fantowa, w której nagrodą główną był rower.

 

Czytaj więcej...

Kolejna rocznica 

27 maja 2019 r. mija osiem lat od założenia Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów. Jak co roku z tej okazji przedstawiciele tej organizacji uczestniczyli dziękczynnej Mszy św. Tym razem odprawił ją ks. Zbigniew Pajor.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 3