Śladami świętego z Pruchnika do Przemyśla

10 września 2022 r.  odbyła się kolejna pielgrzymka z Pruchnika do Przemyśla. Tym razem prowadzona przez księdza proboszcza Adama Motykę pod hasłem „Wdzięczni za Założycieli”. Pomimo deszczowej, mglistej pogody kilkudziesięcioosobowa grupa pątników zdecydowała się ruszyć na pielgrzymi szlak. W drodze do przemyskiej Katedry pielgrzymi przybyli do Tuligłów. Po modlitwie do Niepokalanej Matki Dobrej Nadziei pielgrzymi zostali poczęstowani ciepłą kawą i herbatą oraz drożdżówkami przygotowanymi przez mieszkańców Tuligłów oraz piekarnię Państwa Matyja. Przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów zawsze z radością goszczą pielgrzymów wędrujących przez naszą miejscowość.

 

Czytaj więcej...

Odpust parafialny ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny 

15 sierpnia przypada główny odpust w naszej parafii. Jest też nazywany Świętem Matki Bożej Zielnej. To dzień wyjątkowy, gdyż podczas uroczystej sumy święcone są wieńce dożynkowe – dar dla Matki Bożej za zebrane zboża. W tym roku jest też za co dziękować Panu Bogu, gdyż przy sprzyjającej pogodzie udało się do odpustu zebrać wszystkie plony.

 

Czytaj więcej...

Dziękujemy 

Na przełomie czerwca i lipca Stowarzyszenie dwukrotnie miało za zadanie przygotować posiłek dla pielgrzymów. Tym razem nie chodzi jedynie o pielgrzymów zmierzających z Przemyśla na Jasną Górę ale również o I Archidiecezjalną Pielgrzymkę Dzieci połączoną z obchodami Dnia Dziecka, która odbyła się w Tuligłowach 18 czerwca. Wyzwanie było ogromne, dlatego z pomocą przyszły panie spoza naszej organizacji. Za to wielkie wsparcie mogliśmy podziękować zapraszając na wieczorne ognisko, które odbyło się w niedzielę 18 lipca. Atmosfera była bardzo radosna, gdyż tego typu spotkania w tak szerokim i miłym gronie bywają rzadkością. Stowarzyszenie w ramach podziękowania przygotowało zabawne certyfikaty związane z przygotowaniem kilku tysięcy pierogów oraz małe upominki, które na pewno znajdą zastosowanie w kuchni. Wręczenie owych certyfikatów to najzabawniejszy punkt tego spotkania.

Czytaj więcej...

Wycieczka w Bieszczady

Wycieczka w Bieszczady zorganizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów 14 lipca rozpoczęła się od porannej zbiórki na parkingu obok szkoły. Tam przywitaliśmy naszego przewodnika pana Jacka Hołuba. Głównym celem było  przejście piesze szlakiem żółtym na Połoninę Wetlińską. Jednak całodniowy wyjazd to nie tylko podziwianie panoramy ze szczytu góry.

Czytaj więcej...

Wakacyjna wycieczka na Roztocze

Roztocze to jedno z piękniejszych zakątków Polski. By móc podziwiać uroki przyrody oraz zabytki tego regionu Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów 12 lipca zorganizowało wakacyjny wyjazd do Suśca, Krasnobrodu i Józefowa.

 

Czytaj więcej...

Strona 1 z 4