Bądź pozdrowiony Gościu nasz…

W niedzielne popołudnie 4 lipca 2021 r. przybyli do Tuligłów pielgrzymi 41. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Jak co roku mieszkańcy Tuligłów z radością powitali przybyłych pątników. Każdy pielgrzym mógł skorzystać z poczęstunku i odpocząć przed kolejnym odcinkiem. Był również czas na spotkanie z Niepokalaną Matką Dobrej Nadziei.

 

Czytaj więcej...

W Tuligłowach powstaje Tradycyjny Sad

Dobiegły końca działania podjęte przez grupę projektową zaplanowane na ten rok szkolny. Uczniowie wraz z opiekunem włożyli dużo pracy w popularyzację wiedzy na temat uprawy czereśni oraz walorów smakowych i odżywczych czereśni. Wykazali się pracowitością, kreatywnością, wielkim zaangażowaniem i sumiennością.

Czytaj więcej...

Niedziela ze św. Jakubem

W niedzielę 6 czerwca 2021 r. gościli w Tuligłowach pielgrzymi uczestniczący w IX Niedzielnym Pielgrzymowaniu Podkarpacką Drogą św. Jakuba Via Regia w Świętym Roku Composteliańskim.

 

Czytaj więcej...

W rocznicę zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej 

Z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. ks. Bronisława Markiewicza w Tuligłowach, przedstawiciele stowarzyszenia i władzy samorządowej uczestniczyli w uroczystości rocznicowej. Złożyli kwiaty i zapalili znicze przy Katyńskich Dębach Pamięci znajdujących się na terenie Tuligłów.

Czytaj więcej...

Na Palmową Niedzielę

Niedziela Palmowa upamiętnia uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy i rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Obrzęd święcenia zielonych gałązek, czyli palm wielkanocnych, wprowadzony do liturgii przed wiekami, kultywowany jest w Polsce do dzisiaj. I choć wiele dawnych obyczajów związanych z Niedzielą Męki Pańskiej zwaną Niedzielą Palmową odeszło już w zapomnienie, na ich miejsce tworzą się nowe. W wielu kościołach, w tym w Tuligłowach, można je nadal podziwiać.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 2