Zaproszenie na Orszak Trzech Króli 

Wzorem lat ubiegłych w sobotę 6 stycznia 2024 r. odbędzie się w Tuligłowach Orszak Trzech Króli. W jego organizację zaangażowani są: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów, Parafia Tuligłowy oraz Szkoła Podstawowa im. ks. Bronisława Markiewicza w Tuligłowach.

Tym razem chcemy zaprosić do udziału mieszkańców Gminy Rokietnica i okolic a przez to sprawić, by to wydarzenie nabrało jeszcze większego znaczenia i charakteru uroczystości lokalnej. Zapraszamy do udziału Władze Samorządowe, Ochotnicze Straże Pożarne, Stowarzyszenia, Koła Gospodyń, a poprzez te organizacje również wszystkich niezrzeszonych do udziału w tuligłowskim, a zarazem gminnym Święcie Trzech Króli.

Tym razem każdy z królów będzie przemierzał ze swoim orszakiem inną trasę. Spotkanie orszaków nastąpi przed szopką ustawioną obok schodów prowadzących do kościoła parafialnego. Planowane punkty, z których wyruszą królowie to: kapliczka obok piekarni, kapliczka obok pani Anny Ciećko, krzyż obok przystanku autobusowego w górnej części Tuligłów.

Zachęcamy do udziału w uroczystości w kolorowych strojach jasełkowych. Organizatorzy zapewniają korony i śpiewniki.

 

Program:

10.15 – zbiórka grup kolędniczych towarzyszących poszczególnym królom i przemarsz do szopki,

10.45 – spotkanie przy szopce, procesyjne wejście do kościoła parafialnego i złożenie darów,

11.00 – uroczysta Msza św.

 

Czytaj więcej...

Świąteczna paczka 

W niedzielę 17 grudnia Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów we współpracy z Kołem Caritas działającym przy Szkole Podstawowej im. ks. Bronisława Markiewicza w Tuligłowach przeprowadziło w kościele parafialnym w Tuligłowach świąteczną zbiórkę darów na rzecz Hospicjum Dziecięcego w Rzeszowie. Zebrana żywność, kosmetyki, zabawki, słodycze, środki czystości zostały przekazane Fundacji.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję.

Czytaj więcej...

W Betlejem 

W minioną sobotę 17 grudnia 2023 r. w Betlejem koło Rudołowic odbyło się 23. przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju. Przynieśli je kolędnicy z Jarosławia, którzy wybrali się w pieszą, wieczorną wędrówkę do szopki ustawionej w Betlejem. W przekazaniu Światełka uczestniczyli przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów.

Czytaj więcej...

„Z babcinej spiżarni”

W sobotę 18 listopada 2023 r. w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Szówsku odbył się konkurs „Z babcinej spiżarni”, w którym udział wzięli przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów. W spotkaniu uczestniczyło 20 stowarzyszeń, organizacji i kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu jarosławskiego.

Czytaj więcej...

Święto Niepodległości

Przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów w sobotę 11 listopada wzięli udział w parafialnych obchodach 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny, którą odprawił ks. proboszcz Adam Motyka, a następnie złożyli kwiaty i zapalili znicze przy symbolicznym obelisku na placu kościelnym. Na zakończenie uroczystości odśpiewany został hymn państwowy. 

Czytaj więcej...

Strona 1 z 6