Projekt Zakątek czytelniczo-medialny „Wędrująca książka” 

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów wzięło udział w „Konkursie OPP edycja 2022” i uzyskując maksymalną liczbę punktów otrzymało dofinansowanie do projektu, którego celem jest stworzenie miejsca pod nazwą „Zakątek czytelniczo-medialny „Wędrująca książka”, który powstanie przy Szkole Podstawowej w Tuligłowach. Miejsce to będzie ogólnodostępne. Każdy zainteresowany będzie mógł przyjść, poczytać na miejscu lub zostawiając swoją książkę wziąć do czytania inną. Przytulna aranżacja lokalu będzie sprzyjała rozwojowi czytelnictwa i podnoszeniu poziomu intelektualnego wszystkich zainteresowanych. Stworzenie Zakątka oraz planowane cykliczne imprezy promujące literaturę i czytelnictwo poszerzą ofertę stowarzyszenia i otworzą kolejny kierunek działalności statutowej.

Pierwszym etapem projektu jest zbiórka książek przeznaczonych dla dzieci i młodzieży obejmująca Tuligłowy. Odbędzie się w dniu 15 czerwca 2022 r.

Każdy kto zechce przekazać szkole książki może je dostarczyć osobiście w każdy dzień roboczy w godzinach od 7.00 do 15.00 lub przesłać na adres: Szkoła Podstawowa im. ks. Bronisława Markiewicza  w Tuligłowach; Tuligłowy 19 A; 37-562 Rokietnica z dopiskiem „Zbiórka książek dla szkoły”. Zbiórka trwa do 24 czerwca 2022 r.

 

Czytaj więcej...

Radosne spotkanie z pielgrzymami

W piękny niedzielny poranek 5 czerwca do Tuligłów zawitali pielgrzymi jakubowi. W tym bowiem dniu, według harmonogramu, przypada przejście III odcinka Podkarpackiej Drogi św. Jakuba, tj. z Tuligłów do Jarosławia. W tym roku odbywa się już X Jubileuszowe Niedzielne Pielgrzymowanie Podkarpacką Drogą św. Jakuba. Na pielgrzymkowej trasie Tuligłowy znajdują się od 2015 r. Od samego początku z radością Stowarzyszenie gości pątników zmierzających do Santiago de Compostela. Szczególnym pielgrzymem jest ks. prof. Kazimierz Bełch, który od lat przemierza poszczególne odcinki podkarpackiej drogi jakubowej. W około trzydziestoosobowej grupie gościliśmy również pana Łukasza Mroza – Prezesa Kapituły Bractwa Świętego Jakuba Apostoła przy Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku.

Czytaj więcej...

Jedenaście lat Stowarzyszenia 

27 maja 2022 r. mija jedenaście lat od dnia założenia Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów. Czas płynie szybko, wbrew pozorom intensywnie, bogato w wydarzenia patriotyczne, religijne i kulturalne, akcje, projekty, spotkania, wyjazdy… Ślad po większości z nich został zapisany na stronie internetowej.

W niedzielę 22 maja podczas wieczornej Mszy Św. członkowie Stowarzyszenia dziękowali Matce Bożej za minione lata wspólnej pracy na rzecz mieszkańców Tuligłów i prosili o błogosławieństwo dla wszystkich należących do organizacji, ich rodzin oraz tych, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zmiany wizerunku naszej Małej Ojczyzny.

Czytaj więcej...

Wiosenne porządki przy kapliczce

Siedem lat mija od otwarcia alternatywnego łącznika Drogi Św. Jakuba z Przemyśla do Jarosławia przez Tuligłowy. Z tej to okazji wybudowana została kapliczka św. Jakuba, spod której rozciąga się piękny widok na Tuligłowy i pobliskie miejscowości. Kapliczka stała się już niejako symbolem drogi jakubowej i Tuligłów. Nadal znajduje się pod opieką członków Stowarzyszenia na  Rzecz Rozwoju Tuligłów. Stąd, 6 maja wieczorem odbyło się małe wiosenne porządkowanie jej otoczenia. Trzeba jeszcze wymienić drewniane elementy mosteczka i barierki, które uległy poważnemu uszkodzeniu pod wpływem warunków atmosferycznych. Czeka nas jeszcze zabezpieczenie daszku i podstawy konstrukcji.

Czytaj więcej...

ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

na rzecz Szkoły Podstawowej w Tuligłowach 

 

 

Czytaj więcej...

Strona 1 z 3