Niedziela ze św. Jakubem

W niedzielę 6 czerwca 2021 r. gościli w Tuligłowach pielgrzymi uczestniczący w IX Niedzielnym Pielgrzymowaniu Podkarpacką Drogą św. Jakuba Via Regia w Świętym Roku Composteliańskim.

 

Czytaj więcej...

W rocznicę zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej 

Z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. ks. Bronisława Markiewicza w Tuligłowach, przedstawiciele stowarzyszenia i władzy samorządowej uczestniczyli w uroczystości rocznicowej. Złożyli kwiaty i zapalili znicze przy Katyńskich Dębach Pamięci znajdujących się na terenie Tuligłów.

Czytaj więcej...

Na Palmową Niedzielę

Niedziela Palmowa upamiętnia uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy i rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Obrzęd święcenia zielonych gałązek, czyli palm wielkanocnych, wprowadzony do liturgii przed wiekami, kultywowany jest w Polsce do dzisiaj. I choć wiele dawnych obyczajów związanych z Niedzielą Męki Pańskiej zwaną Niedzielą Palmową odeszło już w zapomnienie, na ich miejsce tworzą się nowe. W wielu kościołach, w tym w Tuligłowach, można je nadal podziwiać.

Czytaj więcej...

Wracając pamięcią do czasu II wojny światowej

14 marca 2021 r. w kościele parafialnym w Tuligłowach odprawiona została uroczysta suma w intencji ks. Władysława Selwy. Po Mszy świętej delegacja uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. ks. Bronisława Markiewicza, radni, przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów oraz ksiądz katecheta udali się na parafialny cmentarz by oddać hołd tragicznie zmarłemu księdzu Selwie. Po krótkiej modlitwie złożono kwiaty i zapalono znicze.

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie partnerem projektu "Tradycyjny Sad"

Szkoła Podstawowa im. ks. Bronisława Markiewicza w Tuligłowach realizuje projekt "Tradycyjny Sad". Uczniowie wraz z opiekunem zwrócili się z prośbą o wsparcie inicjatywy, która wpisuje się statutową działalność Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów. Wspólne działanie przyczyni się do podniesienia wiedzy na temat sadownictwa, pozwoli na upiększenie naszej miejscowości, likwidację dzikiego wysypiska śmieci i stworzenie jeszcze jednego pięknego zakątka w naszej miejscowości.

W pierwszym etapie ośmioosobowy zespół uczniów: Laura Napora, Izabela Kubas, Izabela Wańkowicz, Zofia Mazurek, Anna Maj, Eryk Buksa, Kacper Cieliczka i Patryk Wojdyła wraz z opiekunem Panią Mirosławą Pająk zarejestrowali się pod nazwą "Baśniowy Sad".

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Strona 1 z 2