Obchody rocznicy katyńskiej i smoleńskiej
W niedzielę 16 kwietnia odbyły się w Tuligłowach uroczyste obchody 83. rocznicy zbrodni katyńskiej i 13. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Ceremonia złożona była z dwóch części; Mszy św. w intencji ofiar ze szczególnym uwzględnieniem zmarłych Starszego Posterunkowego Policji Państwowej Jana Gawła i Senator RP Janiny Fetlińskiej oraz złożenia kwiatów i zapalenia zniczy przy Dębie Katyńskim i obelisku upamiętniającym katastrofę smoleńską, znajdującym się na placu sanktuaryjnym. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, społeczności szkolnej, organizacji społecznych oraz mieszkańców Tuligłów.
Niedziela Palmowa w Tuligłowach
Niedziela Palmowa to piękne święto rozpoczynające Wielki Tydzień. Uroczysta Suma w kościele parafialnym w Tuligłowach zgromadziła wielu mieszkańców wioski oraz pielgrzymów, którzy przybywają do sanktuarium by uczestniczyć w tym szczególnym wydarzeniu. Mszę św. odprawił Ksiądz Proboszcz Adam Motyka.
To co wyróżnia Tuligłowy na tle wielu okolicznych miejscowości w Niedzielę Męki Pańskiej to właśnie palmy. Najokazalsze mierzą prawie dwanaście metrów i są wykonane podobnie jak kilkanaście innych mierzących ponad dwa metry, przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów.
Wiosenne spotkanie zielarskie
26 marca 2023 r. w Świetlicy Środowiskowej odbyło się drugi spotkania z cyklu „W świecie ziół”, zorganizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów.
„W świecie ziół”
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów zaprasza
na II część spotkania z cyklu „W świecie ziół”,
które poprowadzi Pani Anna Ciećko
Spotkanie odbędzie się 26 marca 2023 r. o godz. 17.00 w Świetlicy Środowiskowej
Każdy uczestnik otrzyma literaturę tematyczną.
Czytaj więcej...Wieczornica patriotyczna
Wieczorne, niedzielne spotkanie 19 marca 2023 r. organizowane przez Szkołę Podstawową im. ks. Bronisława Markiewicza i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów poświęcone było pamięci tysięcy Żołnierzy Niezłomnych, Żołnierzy Wyklętych, którzy wierni ideałom zawartym w trzech słowach BÓG – HONOR – OJCZYZNA, po zakończeniu wojny nie złożyli broni przeciwstawiając się sowietyzacji Polski. Przez lata zapomniani, wyrzuceni z pamięci, nazwani bandytami z lasu… Zabijani w obławach, aresztowani, katowani podczas przesłuchań, zabici i pochowani tak, by nawet rodzina nie znała ich miejsca spoczynku…
Wieczornica była również swego rodzaju hołdem złożonym Śp. Księdzu Władysławowi Selwie, proboszczowi tutejszej parafii, którego kapłaństwo przypadło na trudny wojenny czas. Dobrze, że po wielu latach przywrócono mu należną pamięć jak tysiącom wyklętych żołnierzy…