W rocznicę wprowadzenie w Polsce stanu wojennego

Nie płacz mamo, że Święta tak blisko,
A ja ciągle nie wracam do domu,
(…)

Nie płacz mamo, gdy przyjdzie Wigilia
Daj na puste miejsce kromkę chleba.
A gdy gwiazda się pierwsza zaświeci,
Wymów słowa, że tak było trzeba.

 

W pierwszych dniach stanu wojennego internowano około 5 tys. osób, które przetrzymywano w 49 ośrodkach odosobnienia na terenie całego kraju. Łącznie w czasie stanu wojennego liczba internowanych sięgnęła 10 tys., w więzieniach znalazła się znaczna część krajowych i regionalnych przywódców "Solidarności", doradców, członków komisji zakładowych dużych fabryk, działaczy opozycji demokratycznej oraz intelektualistów związanych z "Solidarnością".

Czytaj więcej...

Bal sylwestrowy

Panie i Panowie, Mili Goście!

 W imieniu Stowarzyszenia witamy niezwykle serdecznie wszystkich obecnych.
Za kilka godzin powitamy wspólnie Nowy Rok i jak zwykle w tę szczególną noc bywa, staniemy się starsi o kolejny rok. Cieszmy się, że nie duchem, bo ten podczas sylwestrowej nocy sprawia, że czas płynie w przeciwną stronę, a o północy staje na moment w miejscu.

Czytaj więcej...

Pamiętamy o Katyniu, pamiętamy o Smoleńsku

 W 73 rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz 3 rocznicę Katastrofy Smoleńskiej, 7 kwietnia 2013 r. odbył się w Tuligłowach kolejny wieczór patriotyczny, zorganizowany przez Parafię p.w. św. Mikołaja Biskupa w Tuligłowach oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów.

Czytaj więcej...

Tuligłowska gościnność 

Pątniczy szlak pielgrzymki z Przemyśla na Jasną Górę omija ruchliwe szosy i miasta, kieruje się ku rozsianym w terenie sanktuariom maryjnym, kościołom parafialnym i innym ośrodkom kultu religijnego. Trasa wiedzie między innymi przez Tuligłowskie Sanktuarium Niepokalanej Matki Dobrej Nadziei.

Czytaj więcej...

W Stumilowym Lesie

 Tegoroczne Zimowisko dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tuligłowach odbyło się w dniach 18-22 lutego. Uczestniczyło w nim 43 dzieci. Tym razem program został opracowany w oparciu o popularną bajkę „Kubuś Puchatek”.

Czytaj więcej...

Wieczór Kolęd i Pastorałek

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

 ks. Jan Twardowski

 W niedzielę 6 stycznia 2013 r., w Święto Objawienia Pańskiego odbyło się spotkanie opłatkowe dla wszystkich mieszkańców Tuligłów i zaproszonych gości. Stało się okazją do wspólnego świętowania, dzielenia się opłatkiem, śpiewania kolęd i pastorałek, do okazywania sobie serdeczności i składania życzeń.

Czytaj więcej...

Tuligłowska Święconka Wielkanocna

Kolejną okazją do spotkania mieszkańców Tuligłów była tzw. Tuligłowska Święconka Wielkanocna. Wydarzenie miało miejsce w niedzielę 14 kwietnia 2013 r.

Czytaj więcej...

Niedziela Palmowa 2013

W tym roku Niedziela Palmowa była wyjątkowa ze względu na zimową aurę. Najstarsi mieszkańcy Tuligłów nie pamiętają takiej ilości śniegu o tej porze. To jednak nie przestraszyło tych, którzy podjęli się wykonania palm. Ustawione przed wejściem do kościoła parafialnego zrobiły wrażenie na wszystkich uczestniczących w uroczystej Sumie. Poświęcone, zostały wniesione do świątyni i będą ją zdobiły przez kilka najbliższych tygodni.

Czytaj więcej...

Minęło dwa lata...

9 czerwca 2013 r. członkowie Stowarzyszenia uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej Dziękczynnej za minione dwa lata istnienia organizacji, którą odprawił ks. proboszcz Stanisław Słowiński.

Czytaj więcej...

Wesołe wakacje


W Półkolonii, trwającej od 23 lipca do 3 sierpnia uczestniczyło 82 dzieci w wieku od 6 do 16 lat. Zajęcia odbywały się w pięciu grupach wiekowych. Kryterium podziału stanowił wiek lub stopień pokrewieństwa. Opiekę nad poszczególnymi grupami sprawowali nauczyciele, wychowawcy po ukończonym kursie dla kandydatów na wychowawców wypoczynku dzieci i młodzieży oraz wolontariusze. Grupa I – PanIwona Buksa oraz Dagmara Kubas jako wolontariusz, grupa II – Pani Iwona Stec oraz Marzena Bobel – wolontariusz, grupa III – Pani Małgorzata Stec oraz wolontariuszka Gabriela Marmurowicz, grupa IV – Pani Małgorzata Furtak i wspierająca wolontariuszka Paulina Płocica, grupa V – Pani Mirosława Pająk. Dzieci miały również zapewnioną opiekę medyczną, którą sprawowała Pani Dorota Bała. Kierownikiem półkolonii była Pani Anna Stec.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 3