Trzecia michalicka pielgrzymka z Pruchnika do Przemyśla

13 września 2014 r. odbyła się Trzecia Piesza Dziękczynna Pielgrzymka Śladami Świętego. Jak co roku, rozpoczęła się w miejscu urodzenia bł. ks. Bronisława Markiewicza, tj. w Pruchniku, a zakończyła w katedrze w Przemyślu, gdzie ks. Bronisław otrzymał święcenia. Tym razem w Pruchniku od 12 do 14 września odbywały się uroczystości związane ze Świętem Patrona miasta i gminy, w które wkomponowała się pielgrzymka.

 

Około godz. 8.00 pielgrzymi z Ojcem Generałem Kazimierzem Radzikiem i ks. Stanisławem Słowińskim, wieloletnim Kustoszem Tuligłowskiego Sanktuarium, przywędrowali do Tuligłów. Tutaj po krótkiej modlitwie przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Dobrej Nadziei, odbył się pierwszy postój. Wszyscy mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów i piekarnię państwa Matyja.

Pielgrzymi pokonali stałą trasę z Pruchnika przez Tuligłowy, Rokietnicę, Maćkowice, Ujkowice, Kuńkowce (w porze obiadowej gospodarze jak zwykle czekali z bogato zastawionymi stołami) i dotarli do Katedry św. Jana Chrzciciela w Przemyślu około godz. 17.00. Zostali serdecznie przywitani przez tamtejszego proboszcza Ks. Mieczysława Rusina. Mszy Świętej przewodniczył bp. Edward Białogłowski.  

W tym roku pielgrzymowało około 350 osób z różnych części Polski, m.in. z Częstochowy, Jasła, Widełki, Mochnaczki, Miejsca Piastowego, Prałkowiec, Marek, Przemyśla, Głogowa Małopolskiego, Krosna, Stalowej Woli, Warszawy, Pewli Ślemieńskiej oraz miejscowości  położonych w pobliżu trasy pielgrzymki: Pruchnika, Tuligłów, Rokietnicy, Chorzowa, Łętowni, Więckowic, Hawłowic, Kramarzówki, Jodłówki i Czelatyc.