Bardzo blisko do Betlejem…

Podczas, gdy wielu zabiega o jak najlepsze przygotowanie się do świat Bożego Narodzenia robiąc zakupy, wigilijne dania i ostatnie porządki, z Jarosławia wyruszają kolędnicy, by do Betlejem – przysiółka Rudołowic, wraz z kolędą i życzeniami przynieść Betlejemskie Światełko Pokoju. 20 grudnia już po raz czternasty wyruszyła grupa kolędnicza pod przewodnictwem Weteranów Turystyki Górskiej.

 

 

 

Z osiedla im. Puławskiego około czterdziestu kolędników powędrowało do Hufca ZHP, gdzie harcerze przekazali im Betlejemskie Światło. W radosnej atmosferze, przy sprzyjającej pogodzie, tuż przed zmrokiem, kolędnicy: Maryja z Józefem, pasterze, Mikołaje, anioły i diabły, dotarli do Zmyślówki, gdzie tamtejsi mieszkańcy z niecierpliwością wyczekiwali niecodziennych gości. Z daleka widać było zapalone ognisko, a na powitanie rozbłysły fajerwerki. Po krótkim przywitaniu kolędnicy zostali ugoszczeni ciepłym posiłkiem.

Ostatni odcinek drogi przebiegał w ciemnościach rozświetlanych latarkami i lampionami. Wchodzący do Rudołowic orszak kolędniczy został przywitany przez licznie zgromadzonych mieszkańców Rudołowic i sąsiednich miejscowości. Maryja z Józefem udali się do przygotowanej wcześniej szopki, a Mikołaje rozdawali dzieciom słodycze przyniesione przez kolędników. Specjalnie na tę okazję Stowarzyszenie Miłośników Historii i Tradycji Rudołowic oraz Koło Gospodyń Wiejskich przygotowali poczęstunek - wigilijne dania. Wszyscy dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia świąteczne oraz śpiewali kolędy.  

W tym roku przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów, korzystając z zaproszenia organizatorów, mieli okazję przyłączyć się do kolędników i przeżyć niesamowitą przygodę, przygotowującą do radosnego świętowania Bożego Narodzenia.