Pójdźmy wszyscy do stajenki…

Przed świętami Bożego Narodzenia tradycyjnie w kościołach budowane są szopki. Powstają również przy wielu świątyniach. Ich zadaniem jest przypominanie nam o niezwykłym wydarzeniu – narodzinach Syna Bożego, Jezusa Chrystusa. 

W tym roku szopka ustawiona została również w Tuligłowach, przy kościele parafialnym, na ołtarzu polowym, tzw. Wieczerniku.

Czytaj więcej...

Nie zmarnujcie Niepodległości…

Warto w tak szczególnym dniu zadać sobie pytanie: czy potrafimy docenić Niepodległość Polski, czy mamy świadomość ile wyrzeczeń i upokorzeń przeżyli ci, którzy to tę Niepodległość walczyli?

W tym roku obchodom Święta Niepodległości Polski w naszej miejscowości przyświecały słowa Edwarda Rzczyńskiego „Nie zmarnujcie niepodległości”. Mają one podwójne znaczenie w kontekście historycznym i współczesnym.

Czytaj więcej...

Reprezentując gminę

W tym roku dożynki powiatu jarosławskiego odbyły się w Pruchniku. Wydarzenie to miało miejsce w niedzielę 6 września.

Czytaj więcej...

Na Matkę Boską Zielną

W święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia przypada główny odpust parafialny. Od wielu pokoleń w tym dniu święci się dożynkowe wieńce oraz bukiety ziół, stąd popularna nazwa tego święta – Matki Boskiej Zielnej. Święto to przypada w szczególnym czasie późnego lata kiedy kończą się prace żniwne. Stare powiedzenie mówi:  „Na Wniebowzięcie pokończone żęcie”. Z pól zniknęły zboża, a na łąkach i miedzach kwitną kwiaty i zioła, które prócz kłosów zdobią dziękczynne wieńce i ziele.

 

Czytaj więcej...

Ponownie w Lesku

Już po raz czwarty Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów uczestniczyło w dniach 1 i 2 sierpnia 2015 r. w Agrobieszczadach. W tym roku to już dwudziesta edycja Targów Rzemiosła, Przedsiębiorczości i Leśnictwa. Jednym z ważniejszych celów imprezy jest promocja lokalnej kuchni. Ze względu na czas wakacyjny i lokalizację na terenie Leska przyciąga wielu turystów przebywających w tym czasie na urlopach w Bieszczadach.

Czytaj więcej...

Niestrudzony pielgrzym

Przygotowania do otwarcie alternatywnego odcinka drogi św. Jakuba Via Regia, tzw. łącznika Wola Rokietnicka-Tuligłowy-Rokietnica trwały ponad rok. W pierwszej kolejności wytyczona została i oznakowana droga. Kolejnym etapem było przygotowanie inscenizacji oraz budowa kapliczki.

Czytaj więcej...

Półkolonia w Tuligłowach 

Program tegorocznej Półkolonii dla dzieci z Tuligłów i sąsiednich miejscowości był bardzo bogaty. Oprócz zajęć na terenie szkoły odbyło się trzy wycieczki krajoznawcze. Zajęcia plastyczne, warsztaty fotograficzne, gry, zabawy i konkursy, wspólne śpiewanie piosenek i oglądanie bajek to część atrakcji przewidzianych dla uczestników letniego wypoczynku.

Czytaj więcej...

W drodze na Jasną Górę

4 lipca 2015 r. zawitali do Tuligłów pielgrzymi zmierzający z Przemyśla do Częstochowy. Jak co roku zostali gościnnie powitani przez ks. proboszcza i mieszkańców Tuligłów, którzy tradycyjnie przygotowali obiad. Najpierw pokłonili się Niepokalanej Matce Dobrej Nadziei, a następnie odpoczywali na placu sanktuaryjnym jedząc obiad i zbierając siły do dalszej wędrówki.

 

Czytaj więcej...

Festyn Rodzinny

21 czerwca 2015 r. odbył się w Tuligłowach IV Festyn Rodzinny. Tym razem miał nieco inny charakter niż dotychczas ze względu na przygotowane liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Jak zwykle cieszył się zainteresowaniem wielu mieszkańców Tuligłów i okolic. Swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele parlamentu oraz władze samorządowe.

 

Czytaj więcej...

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

Zakopane ma specyficzny klimat, który przyciąga turystów. Właśnie ten klimat oraz chęć odpoczynku i wspólnego spędzania czasu zadecydowały o wyjeździe na dwudniową wycieczkę. Planowana była od ponad roku. Różne okoliczności i liczne wydarzenia sprawiały, że trudno było ustalić dogodny termin. 6 czerwca 2015 r. wczesnym rankiem grupa turystów wyruszyła busikiem z Tuligłów w kierunku Tatr.

 

Czytaj więcej...

Strona 1 z 3