WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

Zakopane ma specyficzny klimat, który przyciąga turystów. Właśnie ten klimat oraz chęć odpoczynku i wspólnego spędzania czasu zadecydowały o wyjeździe na dwudniową wycieczkę. Planowana była od ponad roku. Różne okoliczności i liczne wydarzenia sprawiały, że trudno było ustalić dogodny termin. 6 czerwca 2015 r. wczesnym rankiem grupa turystów wyruszyła busikiem z Tuligłów w kierunku Tatr.

 

 

Pobyt w  Zakopanem rozpoczął się od spotkania z przewodnikiem przy skoczni narciarskiej na Wielkiej Krokwi. Następnie cała grupa powędrowała uliczkami miasta, by zobaczyć najciekawsze budynki w stylu zakopiańskim. Jednym z ważnych punktów zwiedzania był Stary Kościółek i cmentarz zasłużonych na Pęksowym Brzysku.

Następnie grupa udała się do muzeum stylu zakopiańskiego w Kolibie, mieszczącego się w pierwszym domu wybudowanym w tym stylu i dalej pod muzeum Szymanowskiego w Atmie. Kolejnym punktem na trasie wycieczki był dom gen. Zaruskiego założyciela TOPR, następnie budynki Muzeum Tatrzańskiego, Dworca Tatrzańskiego, a także kościół parafialny na Krupówkach.

Po krótkim odpoczynku na Krupówkach cała grupa udała się  w stronę wyciągu na Gubałówkę, by po chwili znaleźć się na górze skąd rozciąga się piękny widok na Zakopane i  Giewont. Pogoda dopisywała więc wszyscy powędrowali w stronę Butorowego Wierchu, by następnie zjechać na dół wyciągiem krzesełkowym.

Na drugi dzień, po Mszy Św. w zabytkowym kościółku na Harendzie przewidziany był spacer Doliną Kościeliską. Piękna pogoda i radosne nastroje uczestników wycieczki sprawiły, że nikt nie narzekał na kilkugodzinny marsz. Niezwykłe wrażenia dało przejścia przez Jaskinię Mroźną. Po krótkim odpoczynku w schronisku „Ornak” grupa udała się w stronę parkingu. Po powrocie z Kościeliskiej nie mogło zabraknąć spaceru po Krupówkach oraz czasu na zakup oscypków i pamiątek. Po obiadokolacji busik z tuligłowskimi turystami ruszył w drogę powrotną.