Reprezentując gminę

W tym roku dożynki powiatu jarosławskiego odbyły się w Pruchniku. Wydarzenie to miało miejsce w niedzielę 6 września.

Święto plonów rozpoczęło się od uroczystej Mszy Św. w kościele pw. Św. Mikołaja Biskupa w Pruchniku, której przewodniczył ks. bp Adam Szal.

Druga część imprezy odbyła się na stadionie sportowym, gdzie po zakończonej Mszy św. przemaszerował barwny korowód z wieńcami wraz ze Starostami Dożynek i pruchnicka orkiestrą dętą.

Oficjalna część dożynek rozpoczęła się od odczytania listu Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Głos zabrali również gospodarze uroczystości, tj. starosta jarosławski oraz burmistrz Pruchnika.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów reprezentowało Gminę Rokietnica. Z tej okazji na dożynkach zaprezentowany został jeden z wieńców, a na scenie wystąpiła kapela pod kierunkiem pana Adama Potocznego, wykonując przygotowane na tę okazję piosenki ludowe. Na stole z lokalnymi przysmakami pojawiły się specjały kuchni przygotowane specjalnie na trwający wówczas  Jarmark Produktów i Potraw Ziemi Jarosławskiej.

Wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia w dożynkach udział wzięła Pani Wójt Bożena Gmyrek, radni wraz z Przewodniczącym Rady Panem Jerzym Kondratem oraz Sołtys Tuligłów Pan Marian Mazurek.