Pójdźmy wszyscy do stajenki, do Jezusa i Panienki… 

W piątek 23 grudnia 2016 r. ustawiono szopkę przy kościele parafialnym w Tuligłowach, jako znak zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zmontowana została przez członków Stowarzyszenia, a dzięki pani Ani Ciećko wzbogacona o nowe figurki aniołków, pasterzy i zwierząt.

Życzymy radosnego świętowania Bożego Narodzenia oraz zapraszamy do odwiedzenia szopki i odszukania wszystkich nowych postaci.

Czytaj więcej...

Nocna pielgrzymka do Betlejem

Grudniowy wieczór, skrzypiący pod butami śnieg, lekki mróz, pojawiające się w oddali światła z okolicznych wiosek, lampki ze światełkiem betlejemskim, rozchodzący się śpiew kolęd, to klimat w jakim grupa kolędników wędrowała z Jarosławia do Betlejem – przysiółka Rudołowic. Wśród nich byli przedstawiciele Stowarzyszenia z Tuligłów.

Czytaj więcej...

Sukces Stowarzyszenia na konkursie kulinarnym

W sobotę 19 listopada br., w Domu Kultury w Maleniskach odbyła się szósta edycja konkursu przetworów tradycyjnych z powiatu jarosławskiego „Z Babcinej Spiżarni”. Do konkursu zakwalifikowanych zostało 15 kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń, w tym Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów, które przygotowały przetwory zimowe z owoców, warzyw, mięsa i grzybów oraz nalewki.

 Pan Marian Mazurek odbiera nagrodę 

Czytaj więcej...

Święto Niepodległości w Tuligłowach 

Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny, kwiaty i znicze w hołdzie poległym w walce o wolność Polski oraz tradycyjna Wieczornica, to główne punkty obchodów 98. rocznicy odzyskania Niepodległości. Wszystko to miało miejsce 11 listopada 2016 r.

Czytaj więcej...

Wycieczka na Podlasie 

W dniach 10-11 września 2016 r. odbyła się wycieczka na Podlasie, podczas której jej uczestnicy zwiedzili Supraśl, Kruszyniany, Bohowniki, Sokółkę i inne ciekawe turystycznie miejsca. Wyjazd był okazją do poznania jednego z najbardziej wielokulturowych regionów Polski i podziwiania piękna przyrody Puszczy Knyszyńskiej.

Czytaj więcej...

Powiatowe Święto Chleba

4 września 2016 r. w Świętem odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminne, w których uczestniczyło Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów. W wydarzeniu tym wieli udział przedstawiciele władz samorządowych i państwowych. Z całego powiatu przybyły delegacje z wińcami.

 

Czytaj więcej...

Dożynki w Polańczyku 

W niedzielę 28 sierpnia 2016 r. w Polańczyku odbyły się XXXIII Dożynki Archidiecezji Przemyskiej i XVI Dożynki Województwa Podkarpackiego. Uroczystościom przewodniczył abp Adam Szal, który odprawił Mszę Św. w intencji rolników. Święto chleba zgromadziło kilkadziesiąt delegacji z różnych części województwa, które przywiozły ze sobą okazałe wieńce wykonane z tegorocznych zbóż, ziół i kwiatów. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych.

Czytaj więcej...

W darze Królowej łąk i pól

15 sierpnia w święto Wniebowzięcia Maryi Panny w Tuligłowach obchodzony jest główny odpust parafialny. Jak co roku gromadzi tłumy pielgrzymów z okolicznych miejscowości, którzy Matce Bożej Zielnej składają podziękowanie za zebrane plony.

Czytaj więcej...

Wakacyjny wypoczynek dla dzieci

Wszystko co dobre i radosne szybko mija. Tak można powiedzieć o półkolonii dla dzieci z terenu gminy Rokietnica i sąsiednich miejscowości, która odbyła się w Tuligłowach w dniach 27 lipca – 5 sierpnia 2016 r. Wypoczynek zorganizowany został przy współpracy Krajowej Rady Izb Rolniczych, Wójta Gminy Rokietnica, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów i Szkoły Podstawowej w Tuligłowach. Jak zawsze największą radość sprawiły wycieczki. Tym zrazem dzieci bawiły się w parku rozrywki w Zatorze oraz wyjechały na dwa dni do Zakopanego.

 

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie w Lesku

W dniach 30-31  lipca 2016 r. odbyły się w Lesku XXI Targi Rzemiosła, Przedsiębiorczości i Leśnictwa oraz Wystawa Zwierząt- AGROBIESZCZADY 2016. Targi zorganizowali: Powiat Leski, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego oraz Urząd Miasta i Gminy w Lesku. W imprezie tej od kilku lat udział bierze Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów. 

Czytaj więcej...

Strona 1 z 3