Dziś do Betlejem trzeba nocą iść…

Dziś do Betlejem trzeba nocą iść,

bo narodzenia czas wypełnił dni,

tam gdzie stajenka razem z bydlątkami

leży dzieciąteczko i na sianku śpi…

Królowie, mikołaje, pasterze, śmierć, anioły i diabły. Do rudołowickiego Betlejem 22 grudnia przybyli kolędnicy z Jarosławia i okolic. Wśród nich byli przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów.

Czytaj więcej...

Z pieśnią na ustach, wierszem w sercu

Z inicjatywy Stowarzyszenia na Recz Rozwoju Tuligłów odbyła się wieczornica upamiętniająca 100. rocznicę odzyskania prze Polskę niepodległości.

Uczniowie Podstawowej w Tuligłowach wraz z nauczycielami przygotowali program słono-muzyczny, którym uczcili pamięć kilku pokoleń Polaków walczących z bronią w ręku, walczących o zachowanie polskiej mowy, tradycji, kultury, wiary przodków.

Gość specjalny pani Anna Orlewicz swoim występem uświetniła spotkanie. Zaprezentowała własną twórczość śpiewając piosenki i recytując wiersze poświęcone kochanej Ojczyźnie. Występ ten dostarczył wielu wzruszeń.

Czytaj więcej...

Nad Tuligłowami dumnie powiewa biało-czerwona flaga

Mieszkańcy Tuligłów wraz z całą Polską świętowali stulecie odzyskania niepodległości. 11 listopada 2018 r. w uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, uczniowie szkoły podstawowej i wszyscy Ci, którzy od wielu lat manifestują swoje przywiązanie do Ojczyzny.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów było współorganizatorem obchodów i włączyło się w oprawę liturgiczną Mszy Św. oraz przygotowanie wieczornicy patriotycznej.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Grudziądza, Malborka i Toruia 

Poznawanie atrakcyjnych historycznie i turystycznie miejsc Polski jest jednym z celów stowarzyszenia. W dniach 21 – 23 września 2018 r. odbyła się trzydniowa wycieczka, wyczekiwana od wielu miesięcy. Celem było zwiedzenie Grudziądza, zamku w Malborku oraz Torunia. Tym razem tematem przewodnim byli Krzyżacy na ziemiach polskich.

Czytaj więcej...

Dożynki gminne w Czelatycach 

Deszczowe żniwa, deszczowe święto plonów. Pogoda uniemożliwiła organizatorom realizację programu dożynek według planu. Alternatywny przebieg uroczystości miał charakter bardziej kameralny. Pomimo chłodu i mokra 26 sierpnia 2018 r. do Czelatyc przyjechały delegacje ze wszystkich wiosek terenu gminy Rokietnica.

Czytaj więcej...

Wieńce dożynkowe z niepodległościowymi symbolami 

Tak deszczowego odpustu parafialnego ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny odbywającego się 15 sierpnia, od dawna nie było. Od lat uroczystości odbywały się przy ołtarzu polowym i gromadził tłumy pielgrzymów. Tym razem pielgrzymi nie zawiedli, choć duża ich część nie zmieściła się w kościele.

Czytaj więcej...

Półkolonia

Po raz ósmy odbyła się w Tuligłowach półkolonia dla dzieci rolników z terenu gminy Rokietnica. Z wypoczynku korzystało 80 dzieci. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji na terenie szkoły i Tuligłów oraz wycieczki turystyczno-krajoznawcze. Zorganizowanie wypoczynku było możliwe dzięki dofinansowaniu z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników oraz Gminy Rokietnica. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów dofinansowało wycieczki przekazując część pieniędzy pozyskanych z 1% podatku oraz z dochód z Małej Loterii Fantowej zorganizowanej podczas Festynu Rodzinnego.

Czytaj więcej...

Sobota i niedziela w Lesku

W dniach 28 – 29 lipca 2018 r. odbyły się w Lesku XXIII Targi Rzemiosła, Przedsiębiorczości i Leśnictwa – Agrobieszczady, w których udział wzięli przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów. W trakcie targów odbył się konkurs „V Podkarpackie Smaki Myśliwskie”, na który przygotowane zostały trzy produkty lokalne.

Czytaj więcej...

Pielgrzymi gośćmi mieszkańców Tuligłów

W środę 4 lipca w godzinach popołudniowych gościli w Tuligłowach pielgrzymi 38. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Jak co roku zostali przyjęci na obiedzie przygotowanym przez mieszkańców wioski. Każdy z pewnością znalazł coś co lubi, gdyż po placu kościelnym roznosił się aromat pysznych dań.

Czytaj więcej...

Festyn Rodzinny w strugach deszczu 

W pierwszą niedzielę wakacji - 24 czerwca odbył się w Tuligłowach siódmy Festyn Rodzinny. Pomimo chłodu i często padającego deszczu udało się zrealizować większość planowanych elementów imprezy, a to dzięki obecności stałych sympatyków.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 3