Festyn Rodzinny w strugach deszczu 

W pierwszą niedzielę wakacji - 24 czerwca odbył się w Tuligłowach siódmy Festyn Rodzinny. Pomimo chłodu i często padającego deszczu udało się zrealizować większość planowanych elementów imprezy, a to dzięki obecności stałych sympatyków.

 

Tegoroczny festyn miał nieco inny charakter. W tym dniu można było poczuć średniowieczny klimat dzięki podsumowaniu projektu „Średniowieczny jarmark pod Boruszem”. Projekt realizowany był w ramach obchodów 1000. rocznicy włączenia do Polski Grodów Czerwieńskich z Boruszem. Odbyły się warsztaty dawnego rzemiosła i pokazy walk rycerskich w wykonaniu przedstawicieli Wioski Fantazy z Kuńkowiec. Na stoiskach przygotowanych przez stowarzyszenia z Czelatyc, Rokietnicy i Tuligłów można było skosztować staropolskie jadło. Wśród gości przemykały dziewczęta w dawnych strojach z wiankami z kwiatów – symbolem nocy świętojańskiej. Wszystko to odbywało się przy dźwiękach muzyki dawnej zespołu Vox Angeli z Rzeszowa.

Aby zadowolić różne gusta wystąpiły Mażoretki pod kierunkiem pani Zofii Preizner, Kapela Rokiecianka pod kierunkiem pana Adama Potocznego, a wieczorem do tańca przygrywał zespół MISTER BAND.

Wiele emocji towarzyszyło Małej Loterii Fantowej w której główną nagrodą był rower. Podczas festynu rozstrzygnięty został konkurs literacki „Legenda o Boruszu”. Około godz. dwudziestej spora część uczestników festynu – fanów futbolu, przeniosła się do Strefy Kibica (namiotu rozstawionego obok budynku szkoły, gdzie ustawiony został telewizor), by dopingować polskiej reprezentacji walczącej w piłkarskich mistrzostwach świata.

Sponsorzy tegorocznego: Wójt Gminy Rokietnica Bożena Gmyrek, Janina Horbowy, Małgorzata Horbowy, Janina i Stanisław Matyja, Elżbieta i Robert Roman, Wiesław Zajchowski, Beata i Janusz Niemczyccy, Dariusz Gałuszka, Piotr Korytko, Teresa Horoń, Katarzyna i Bartosz Gradowscy. Wszystkim fundatorom serdecznie dziękujemy.