Przybieżeli do Betlejem

W sobotę 21 grudnia 2019 roku po raz XIX. Grupa Weteranów Turystyki Górskiej z Jarosławia zorganizowała przejście piesze Z Betlejem do Betlejem, którego celem było dostarczenie Betlejemskiego Ognia mieszkańcom Betlejem, przysiółka wsi Rudołowice oraz tym wszystkim, którzy przybyli na pola tego przysiółka. W tym roku nieco inaczej wyglądał program przejścia i spotkania w Betlejem.

Czytaj więcej...

Tuligłowy wśród najładniejszych wiosek Podkarpacia

Konkurs przetworów tradycyjnych w Pruchniku 

23 listopada 2019 r. odbyło się kolejne spotkanie stowarzyszeń i kół gospodyń wiejskich powiatu jarosławskiego „Z babcinej spiżarni”, w którym udział wzięło Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów. Gospodarzem było Koło Gospodyń Wiejskich z Pruchnika Górnego. Tegoroczna impreza to już IX edycja konkursu na jesienne przetwory.

 

Czytaj więcej...

Oddali hołd tym, co o wolną Polskę walczyli

W Tuligłowach, podobnie jak w całej Polsce, uczczono pamięć wszystkich tych, co przez kilka dziesięcioleci zabiegali o wolność Ojczyzny. Biało-czerwone wiązanki kwiatów i zapalone znicze pojawiły się w miejscach historycznie ważnych dla mieszkańców wioski; przy pomniku na placu sanktuaryjnym oraz krzyżu upamiętniającym 100. rocznice odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Czytaj więcej...

Gminne dożynki w Rokietnicy Woli 

18 sierpnia 2019 r. w Rokietnicy Woli odbyły się gminne dożynki zorganizowane przez Wójta Gminy Rokietnica, Sołtysa oraz Radę Sołecką Sołectwa Rokietnica Wola. Imprezę rozpoczęła uroczysta Msza św. Następnie odbyła się Gala Dożynkowa, po której zaprezentowały się lokalne zespoły. Nie zabrakło tradycyjnego turnieju sołectw, który wywołał wiele emocji. Rywalizacja była zacięta, a konkurencje wymagały koncentracji i sprawności.

 

Czytaj więcej...

Uroczystości odpustowe w Tuligłowach

W czwartek 15 sierpnia 2019 r. w Sanktuarium Niepokalanej Matki Dobrej Nadziei w Tuligłowach odbyły się uroczystości odpustowe Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Jak co roku na uroczystą sumę przyniesione zostały wieńce dożynkowe. Jest to wyraz dziękczynienia mieszkańców wsi za zebrane plony. Poświęcone zostały wieńce z Więckowic, Tuligłów oraz wieniec wykonany przez państwo Lucynę i Stanisława Zazulów – fundatorów pomnika św. Jana Pawła II, który odsłonięty zostanie 8 września. Trzy przygotowali mieszkańcy Tuligłów, w tym Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów.

Czytaj więcej...

 Stowarzyszenie na Dniach Gminy 

9 lipca 2019 r. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów uczestniczyło w Dniach Gminy Rokietnica, imprezie zorganizowanej przez Wójta Gminy Rokietnica oraz Stowarzyszenie Kobiet na Rzecz Mieszkańców i Rozwoju Wsi Rokietnica. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, w tym konkursów, koncertów i pokazów.

 

Czytaj więcej...

AGROBIESZCZADY 2019

W dniach 27-28 lipca 2019 r. w Lesku odbyły się XXIV Targi Turystyki, Leśnictwa i Produktu Lokalnego „AGROBIESZCZADY 2019” XXIV Targi Turystyki, Leśnictwa i Produktu Lokalnego „AGROBIESZCZADY 2019” . Impreza promowała lokalną przedsiębiorczość, rolnictwo i leśnictwo. Wzorem ubiegłych lat odbyła się wystawa zwierząt, sprzętu rolniczego i ogrodniczego. Poza tym trwał kiermasz rękodzieła oraz prezentacja lokalnych wyrobów kulinarnych.

 

Czytaj więcej...

W kolonijnym klimacie

Podczas wakacji wypoczywać można różnie. Wspólna zabawa i przygoda są jednak najlepiej wspominane przez jej uczestników. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Tuligłowach w dniach 15-19 lipca 2019 r. zorganizowało pięciodniowe zajęcia wakacyjne dla dzieci. Wśród atrakcji były gry, zabawy oraz wycieczki: do Przemyśla, Rzeszowa i Radawy.

Czytaj więcej...

Tuligłowy na pielgrzymim szlaku 

4 lipca wyruszyła z Przemyśla piesza pielgrzymka. Celem pątników było Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Pielgrzymi na swym szlaku mają wiele sanktuariów, w tym Sanktuarium Niepokalanej Matki Dobrej Nadziei w Tuligłowach. Przybywają tu w pierwszym dniu swojej wędrówki, by w cieniu świątyni i wiekowych lip posilić się i odpocząć.

 

Czytaj więcej...

Strona 1 z 2