AGROBIESZCZADY 2019

W dniach 27-28 lipca 2019 r. w Lesku odbyły się XXIV Targi Turystyki, Leśnictwa i Produktu Lokalnego „AGROBIESZCZADY 2019” XXIV Targi Turystyki, Leśnictwa i Produktu Lokalnego „AGROBIESZCZADY 2019” . Impreza promowała lokalną przedsiębiorczość, rolnictwo i leśnictwo. Wzorem ubiegłych lat odbyła się wystawa zwierząt, sprzętu rolniczego i ogrodniczego. Poza tym trwał kiermasz rękodzieła oraz prezentacja lokalnych wyrobów kulinarnych.

 

Czytaj więcej...

W kolonijnym klimacie

Podczas wakacji wypoczywać można różnie. Wspólna zabawa i przygoda są jednak najlepiej wspominane przez jej uczestników. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Tuligłowach w dniach 15-19 lipca 2019 r. zorganizowało pięciodniowe zajęcia wakacyjne dla dzieci. Wśród atrakcji były gry, zabawy oraz wycieczki: do Przemyśla, Rzeszowa i Radawy.

Czytaj więcej...

Tuligłowy na pielgrzymim szlaku 

4 lipca wyruszyła z Przemyśla piesza pielgrzymka. Celem pątników było Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Pielgrzymi na swym szlaku mają wiele sanktuariów, w tym Sanktuarium Niepokalanej Matki Dobrej Nadziei w Tuligłowach. Przybywają tu w pierwszym dniu swojej wędrówki, by w cieniu świątyni i wiekowych lip posilić się i odpocząć.

 

Czytaj więcej...

Festyn na rozpoczęcie wakacji

29 czerwca 2019 r. odbył się w Tuligłowach ósmy Festyn Rodzinny. Organizatorzy na miarę swoich możliwości zapewnili  atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Patronat honorowy objął Wójt Gminy Rokietnica Witold Szajny. Odbyły się występy artystyczne dzieci i młodzieży, liczne konkursy i zabawy. Podczas festynu trwała również Mała Loteria Fantowa, w której nagrodą główną był rower.

 

Czytaj więcej...

Kolejna rocznica 

27 maja 2019 r. mija osiem lat od założenia Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów. Jak co roku z tej okazji przedstawiciele tej organizacji uczestniczyli dziękczynnej Mszy św. Tym razem odprawił ją ks. Zbigniew Pajor.

Czytaj więcej...

 Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa  rozpoczyna okres przygotowań duchowych do świąt Wielkanocnych. To czas wyciszenia, skupienia i przeżywania męki Chrystusa. Palma jest symbolem odradzającego się życia. W Tuligłowach głównym materiałem wykorzystywanym do jej wykonania są bukszpan, suszone kwiaty, trawy, zioła, gałązki palmy oraz kwiaty wykonane z bibuły.

Czytaj więcej...

W rocznicę katastrofy smoleńskiej 

W niedzielę 7 kwietnia 2019 r. odbyły się w Tuligłowach uroczystości patriotyczne w 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Wśród ofiar była Senator RP Janina Fetlińska. W jej intencji odprawiona została uroczysta Msza św. Po nabożeństwie, przy obelisku poświęconym pamięci Pani Senator złożone zostały kwiaty i zapalone znicze.

Czytaj więcej...

Wciąż żywa pamięć o księdzu Selwie 

10 marca 2019 r. przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów i uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Bronisława Markiewicza w Tuligłowach, pod przewodnictwem ks. Zbigniewa Pajora oddali hołd ofiarom II wojny światowej, a w sposób szczególny zamordowanemu księdzu Władysławowi Selwie.

Czytaj więcej...

Ferie w świetlicy środowiskowej

Stowarzyszenie i Szkoła Podstawowa były organizatorami zajęć dla dzieci w pierwszym tygodniu ferii zimowych. Gry, zabawy, konkursy i wycieczka wypełniły dzieciom z Tuligłów i Czelatyc czas wolny od nauki. Nauczyciele zapewnili opiekę i przygotowali zajęcia, a Stowarzyszenie dofinansowało wydatki.

Czytaj więcej...

Na kartach książki

Podtrzymywanie lokalnych tradycji, upowszechnianie historii Tuligłów, promowanie tradycyjnej kuchni, to część z wielu celów statutowych Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów. Systematyczny udział w imprezach promujących lokalne produkty żywnościowe, organizowane przez różne instytucje i organizacje powoduje, że w wielu miejscach dostrzeżona zostaje nasza organizacja.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 2