Ferie w świetlicy środowiskowej

Stowarzyszenie i Szkoła Podstawowa były organizatorami zajęć dla dzieci w pierwszym tygodniu ferii zimowych. Gry, zabawy, konkursy i wycieczka wypełniły dzieciom z Tuligłów i Czelatyc czas wolny od nauki. Nauczyciele zapewnili opiekę i przygotowali zajęcia, a Stowarzyszenie dofinansowało wydatki.

Dzieci brały udział w zajęciach od godz. 9.00 do 13.00. Miały zapewnioną opiekę i program tak skonstruowany by każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego.

W poniedziałek na zajęciach plastycznych dzieci wykonały budowle z kartonów według własnego pomysłu i uczestniczyły w zabawach sportowych. We wtorek zorganizowany został wyjazd do Przemyśla. Najpierw uczestnicy wycieczki zwiedzili Muzeum Ziemi Przemyskiej, potem obejrzeli film „O psie, który wrócił do domu, a na koniec zwiedzili przemyski rynek. Środa upłynęła na zabawach sportowych i udziale w konkursach drużynowych. W czwartek dzieci w ramach warsztatów plastycznych wykonały walentynki dla swoich najbliższych. Piątkowe zajęcia w połowie poprowadziły harcerki: Klaudia, Julia, Zuzia i Magda ze Szkoły Podstawowej w Tuligłowach z zastępu Brzozy, organizując zabawy, konkursy i naukę piosenek. Nauczyciele przygotowali atrakcyjne zabawy.

Dziękujemy za pomoc paniom: Renacie Bała, Ewie Socha, Urszuli Zagrobelnej, Iwonie Jarzębińskiej, Zoryanie Levytskiej, Mirosławie Pająk, Katarzynie Koniuszy, Magdalenie Dyl, Anecie Lotycz i Krystynie Szczypcie.