Bożonarodzeniowa szopka

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Panowie ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów ustawili przed kościołem szopkę. Deszczowa i wietrzna pogoda nie przeszkodziły w realizacji tego zamierzenia przesuwając je jedynie w czasie. Doświadczenie i sprawna współpraca sprawiły, że w wigilię Bożego Narodzenia wszystko było gotowe.

Rozbłysło światło w stajence betlejemskiej i w sercach wszystkich, którzy czekali na kolejne Boże Narodzenie.

Czytaj więcej...

Święto Niepodległości w dobie pandemii 

11 listopada 2020 r. inaczej niż dotychczas obchodzono w Tuligłowach Święto Niepodległości. Bez uroczystej sumy, szkolnego sztandaru, biało-czerwonych chorągiewek w ręku dzieci, licznie zebranych mieszkańców wioski, dumnie brzmiącego hymnu i wymownej pieśni „Boże coś Polskę”. W skromnej scenerii uczczono pamięć tych, co walczyli o wolność naszej Ojczyzny.

 

Czytaj więcej...

Parafialne dożynki tuż, tuż… 

Chyba nikt z uczestników parafialnego odpustu ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, który odbywa się 15 sierpnia, nie wyobraża sobie tej uroczystości bez dożynkowych wieńców. Od kilku lat w Tuligłowach wykonywanych jest kilka tych specyficznych darów wdzięczności za boże błogosławieństwo w pracy rolników.

Czytaj więcej...

Do nas należy troska o żywą pamięć 

77 lat minęło od tragicznej śmierci Proboszcza i Kustosza Tuligłowskiego Sanktuarium ks. Władysława Selwy. 8 marca 2020 r. Członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej im. ks. Bronisława Markiewicza w Tuligłowach uczcili pamięć zamordowanego Księdza.

 

Czytaj więcej...

Kilometry Dobra

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów po raz drugi będzie uczestniczyć w międzynarodowej kampanii dobroczynnej Kilometry Dobra. W koalicji stowarzyszeń pod nazwą „Jarosławskie Kilometry Dobra” współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Jarosławiu, Stowarzyszeniem Na Rzecz Edukacji i Kultury Gminy Roźwienica oraz Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich Oddział w Jarosławiu. Dzięki tej współpracy udało się w minionym roku pozyskać część środków finansowych na realizację przedsięwzięcia jakim jest zaadaptowanie jednego z pomieszczeń szkolnych na siłownię i świetlicę dla dzieci szkolnych oraz innych zainteresowanych mieszkańców Tuligłów. Tegoroczna kampania z udziałem Stowarzyszenia oraz uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Tuligłowach powinna zakończyć się realizacją zaplanowanego przedsięwzięcia. Pomysł zyskał oparcie sołtysa sołectwa Tuligłowy Pana Mariana Mazurka oraz Wójta Gminy Rokietnica Pana Witolda Szajnego, który objął również patronat honorowy nad tą inicjatywą.

Tegoroczna kampania potrwa od 1 marca do  2 czerwca.

Czytaj więcej...

Dzień seniora w Tuligłowach 

Z inicjatywy sołtysa Tuligłów, przy udziale Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów oraz nauczcyieli i uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Bronisława Markiewicza 2 lutego 2020 r. w świetlicy środowiskowej odbyła się uroczystość zorganizowana dla babć i dziadków. Była okazją do złożenia podziękowań i życzeń kochanym babciom i dziadkom. Pełen humoru program artystyczny zaprezentowali uczniowie klas 0 – 3. Wieczór seniorom umiliła Kapela Rokiecianka. W uroczystości uczestniczył Wójt Gminy Rokietnica Witold Szajny.

 

Czytaj więcej...

Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia 

W tegorocznym spotkaniu członków Stowarzyszenia, które odbyło się 18 stycznia 2020 r.  uczestniczyli goście z którymi współpracuje nasza organizacja: Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny, Pani Maria Szajny, Pani Agata Bury oraz ks. Zbigniew Pajor. Spotkanie było okazją do złożenia sobie podziękowań i życzeń, wspólnego kolędowania i wspominania wydarzeń minionego roku.

Czytaj więcej...

Sposób na zimową nudę 

W pierwszym tygodniu ferii zimowych świetlica i szkoła były otwarte dla tych, co chcieli ciekawie spędzić czas z rówieśnikami. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów dofinansowało wycieczki, a nauczyciele przygotowali zajęcia w świetlicy. Dzieci uczestniczyły w grach, zabawach, warsztatach plastycznych oraz wyjeżdżały na wycieczki.

Czytaj więcej...

Trzej królowie jadą 

Skrzypi wóz, wielki mróz, wielki mróz na ziemi. 

Trzej królowie jadą złoto, mirrę kładą. Hej, kolęda, kolęda… 

W Święto Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2020 r. przewędrował przez Tuligłowy barwny, rozśpiewany Orszak Trzech Króli. W tym roku orszak wyruszył spod Krzyża poświęconego w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestników przemarszu poprowadzili strażacy, a tuż za nimi i gwiazdą jechała bryczka z królami.

Czytaj więcej...