Sposób na zimową nudę 

W pierwszym tygodniu ferii zimowych świetlica i szkoła były otwarte dla tych, co chcieli ciekawie spędzić czas z rówieśnikami. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów dofinansowało wycieczki, a nauczyciele przygotowali zajęcia w świetlicy. Dzieci uczestniczyły w grach, zabawach, warsztatach plastycznych oraz wyjeżdżały na wycieczki.

W pierwszym dniu dzieci mogły pograć w piłkę i rywalizować w różnych konkurencjach sportowych na sali gimnastycznej. Oprócz tego było wiele ciekawych zabaw w świetlicy. Wiele emocji wywołało opracowanie zespołowo wielko powierzchniowych gier planszowych. Niektórzy przygotowali bardzo pomysłowe zadania, co zostało potwierdzone podczas wspólnej zabawy.

Drugi dzień oprócz różnych zabaw upłynął na przygotowaniu pięknych laurek dla babć i dziadków z okazji zbliżającego się ich święta.

W środę dzieci pojechały na wycieczkę do Krasiczyna. Miejsce, choć niezbyt odległe, to jednak mało znane naszym podopiecznym. Zamek, który dzieci zwiedziły należy do jednych z najpiękniejszych zabytków architektury renesansowej w Polsce. Dzięki niezwykłemu przewodnikowi zwiedzający poznali niezwykłe historie związane z tym miejscem i jego mieszkańcami.

W czwartym dniu w świetlicy pojawiły się harcerki z zastępu „Brzozy” działające w szkole w Tuligłowach. Poprowadziły zabawy i warsztaty. Przygotowały dla dzieci grę terenową i konkursy, nauczyły szyfrów i zapoznały z zasadami obowiązującymi harcerzy.

Piąty dzień upłynął bardzo szybko i ciekawie na kolejnej wycieczce. Tym razem dzieci pojechały do Bóbrki, gdzie mieści się Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza. W tym miejscu powitała wszystkich wyczekiwana długo zima. Ku zaskoczeniu wielu było dość chłodno, leżało trochę śniegu, a na ścieżkach podczas spaceru z przewodnikiem trzeba było uważać na lód.

Zwiedzanie nie miało całkiem zwykłego charakteru gdyż „spacer z Ignacym Łukasiewiczem to bardzo interesujący Quest”, w który dzieci uczestniczyły. Dzięki temu wszyscy poznali ciekawe fakty z życia i działalności tego znanego, wielkiego wynalazcy, historię kopalni oraz zastosowanie ropy. 

 

 

Dziękujemy nauczycielom: Renacie Bała, Anecie Lotycz, Paulinie Kufel-Pytlowany, Magdalenie Dyl, Katarzynie Koniuszy, Iwonie Jarzębińskiej, Urszuli Zagrobelnej i Krystynie Szczypcie; harcerkom: Klaudii i Julii Janduła oraz pracownikom obsługi szkoły za pomoc w organizacji zajęć feryjnych.