W drodze do Betlejem 

W sobotę poprzedzającą Wigilię Bożego Narodzenia przedstawiciele i sympatycy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów wzięli udział w wieczornym przejściu grupy kolędniczej z Jarosławia do Betlejem przysiółka miejscowości Rudołowice. Wędrowcom niosącym Betlejemskie Światełko Pokoju towarzyszyła piękna zimowa aura.  

Czytaj więcej...

Życzenia od Stowarzyszenia

 

Niech Nowy Rok zabłyśnie dla Wszystkich tęczy kolorami, rozsypie się nad głowami szczęście i uśmiechów moc.

A gdy ucichną już dźwięki sylwestrowej nocy i fajerwerków huk, niech się spełnią noworoczne życzenia te łatwe i trudne do spełnienia, te duże i te małe, wymówione głośno lub wcale.

Wszelkiej pomyślności, samych szczęśliwych chwil bez trosk i zmartwień, w zdrowiu, miłości i przyjaźni.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Spotkanie z dziennikarzem 

W sobotę 3 grudnia 2022 r. w siedzibie Stowarzyszenia odbyło się wyjątkowe spotkanie zorganizowane przez sołtysa Tuligłów Pana Mariana Mazurka. Gościem był dziennikarz Radia Rzeszów, który przeprowadził wywiad z mieszkańcami Tuligłów na temat tradycji związanych z pieczeniem chleba.

Czytaj więcej...

Wieczór Poetycki

Wieczór Poetycki zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz rozwoju Tuligłów 5 grudnia 2022 r. w nowo powstałym Zakątku czytelniczo-medialnym „Wędrująca książka” to wydarzenie zamykające projekt.

Czytaj więcej...

Wyniki konkursu plastycznego „Inna szata ulubionej książki – projekt okładki”

2 grudnia 2022 r. rozstrzygnięty został kolejny konkurs plastyczny zorganizowany w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów Kącik czytelniczo-medialny „Wędrująca książka”.

Na konkurs wpłynęły prace ze szkół z terenu Gminy Rokietnica: ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokietnicy, ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tapinie, ze Szkoły Podstawowej w Czelatycach oraz ze Szkoły Podstawowej im. ks. Bronisława Markiewicza w Tuligłowach.

Autorzy wykonali bardzo piękne prace. Komisja złożona z członków Stowarzyszenia w składzie: Bożena Wańkowicz, Iwona Buksa i Anna Stec dokonała wnikliwej analizy i przyznała pierwsze, drugi i trzecie miejsca oraz wyróżnienia. Rozdanie nagród i pamiątkowych dyplomów nastąpi w dniu 5 grudnia o godz. 16.00 podczas Wieczoru Poetyckiego, na który zapraszamy wszystkich uczestników konkursu.

Czytaj więcej...

             Wieczór poetycki

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów

zaprasza na Wieczór Poetycki, który odbędzie się w poniedziałek 5 grudnia 2022 r. o godz. 16.00 w Zakątku czytelniczo-medialnym „Wędrująca książka”, przy szkole podstawowej w Tuligłowach.

Wieczór organizowany jest w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie "Zakątek czytelniczo-medialny "Wędrująca książka". 

 

  

 

 

Czytaj więcej...

Co słychać w Zakątku czytelniczo-medialnym? 

14 listopada 2022 r. odbyła się akcja promująca czytelnictwo „Czytanie na dywanie”, zorganizowana w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów Zakątek czytelniczo-medialny „Wędrująca książka”.

Czytaj więcej...

Sukces Stowarzyszenia

W sobotę 19 listopada 2022 r. przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów uczestniczyli w jedenastej edycji powiatowego konkursu „Z babcinej spiżarni”, który tym razem został zorganizowany w Rokietnicy Woli. Jeden z przygotowanych przetworów zasłużył na II miejsce.

Czytaj więcej...

Regulamin konkursu „Inna szata ulubionej książki – projekt okładki”. 

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów zaprasza serdecznie do wzięcia udziału w Konkursie plastycznym na najpiękniejszą, najciekawszą okładkę ulubionej książki. To drugi konkurs organizowany jest w ramach realizowanego projektu Zakątek czytelniczo-medialny „Wędrująca Książka”. Projekt dofinansowany jest z Funduszu Wspierania Organizacji Pożytku Publicznego.

 

 

Czytaj więcej...

Zakątek czytelniczo-medialny „Wędrująca książka”  już otwarty

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów realizuje projekt „Zakątek czytelniczo-medialny Wędrująca książka” finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Funduszu Wspierania Rozwoju Organizacji Pożytku Publicznego.

11 listopada 2022 r. podczas wieczornicy patriotycznej z okazji Święta Niepodległości Polski nastąpiło uroczyste otwarcie Zakątka.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 4