Wyniki konkursu plastycznego „Inna szata ulubionej książki – projekt okładki”

2 grudnia 2022 r. rozstrzygnięty został kolejny konkurs plastyczny zorganizowany w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów Kącik czytelniczo-medialny „Wędrująca książka”.

Na konkurs wpłynęły prace ze szkół z terenu Gminy Rokietnica: ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokietnicy, ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tapinie, ze Szkoły Podstawowej w Czelatycach oraz ze Szkoły Podstawowej im. ks. Bronisława Markiewicza w Tuligłowach.

Autorzy wykonali bardzo piękne prace. Komisja złożona z członków Stowarzyszenia w składzie: Bożena Wańkowicz, Iwona Buksa i Anna Stec dokonała wnikliwej analizy i przyznała pierwsze, drugi i trzecie miejsca oraz wyróżnienia. Rozdanie nagród i pamiątkowych dyplomów nastąpi w dniu 5 grudnia o godz. 16.00 podczas Wieczoru Poetyckiego, na który zapraszamy wszystkich uczestników konkursu.

Czytaj więcej...

             Wieczór poetycki

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów

zaprasza na Wieczór Poetycki, który odbędzie się w poniedziałek 5 grudnia 2022 r. o godz. 16.00 w Zakątku czytelniczo-medialnym „Wędrująca książka”, przy szkole podstawowej w Tuligłowach.

Wieczór organizowany jest w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie "Zakątek czytelniczo-medialny "Wędrująca książka". 

  

Czytaj więcej...

Co słychać w Zakątku czytelniczo-medialnym? 

14 listopada 2022 r. odbyła się akcja promująca czytelnictwo „Czytanie na dywanie”, zorganizowana w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów Zakątek czytelniczo-medialny „Wędrująca książka”.

Czytaj więcej...

Sukces Stowarzyszenia

W sobotę 19 listopada 2022 r. przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów uczestniczyli w jedenastej edycji powiatowego konkursu „Z babcinej spiżarni”, który tym razem został zorganizowany w Rokietnicy Woli. Jeden z przygotowanych przetworów zasłużył na II miejsce.

Czytaj więcej...

Regulamin konkursu „Inna szata ulubionej książki – projekt okładki”. 

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów zaprasza serdecznie do wzięcia udziału w Konkursie plastycznym na najpiękniejszą, najciekawszą okładkę ulubionej książki. To drugi konkurs organizowany jest w ramach realizowanego projektu Zakątek czytelniczo-medialny „Wędrująca Książka”. Projekt dofinansowany jest z Funduszu Wspierania Organizacji Pożytku Publicznego.

 

 

Czytaj więcej...

Zakątek czytelniczo-medialny „Wędrująca książka”  już otwarty

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów realizuje projekt „Zakątek czytelniczo-medialny Wędrująca książka” finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Funduszu Wspierania Rozwoju Organizacji Pożytku Publicznego.

11 listopada 2022 r. podczas wieczornicy patriotycznej z okazji Święta Niepodległości Polski nastąpiło uroczyste otwarcie Zakątka.

Czytaj więcej...

Tuligłowskie obchody Święta Niepodległości

Tegoroczne Święto Niepodległości obchodzone było w Tuligłowach bardzo uroczyście. O godzinie 11.00 ks. Proboszcz Adam Motyka odprawił uroczystą Mszę Św. w intencji Ojczyzny, na której zgromadzili się mieszkańcy Tuligłów. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Bronisława Markiewicza trzymając w ręku biało-czerwone flagi przybyli na Mszę Św. z pocztem sztandarowym, z nauczycielami i rodzicami.

Tuż po zakończeniu Mszy św. wszyscy uczestnicy uroczystości zgromadzili się na placu kościelnym, gdzie przy obelisku katyńskim złożone zostały kwiaty i zapalone znicze. W imieniu Społeczności Szkoły Podstawowej im. ks. Bronisława Markiewicza w Tuligłowach kwiaty złożyły zuchy jako przedstawiciele uczniów i Pani Aneta Lotycz w imieniu nauczycieli i rodziców. Druga delegacja reprezentowała Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów (Pani Bożena Pajda i Pan Wojciech Wańkowicz) i władze samorządowe (Sołtys Pan Marian Mazurek).  

Na koniec tego religijno-patriotycznego wydarzenia o godz. 12.00  wszyscy odśpiewali hymn państwowy włączając się tym samym do akcji „W samo południe zaśpiewajmy razem hymn!”.

  

Czytaj więcej...

Zaproszenie 

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów, Parafia Tuligłowy oraz Szkoła Podstawowa im. ks. Bronisława Markiewicza w Tuligłowach zapraszają do udziału w obchodach 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w dniu 11 listopada 2022 r.

Czytaj więcej...

Konkurs na „Zakładkę do książki” rozstrzygnięty 

27 października 2022 r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny zorganizowany w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów Kącik czytelniczo-medialny „Wędrująca książka”.

Na konkurs wpłynęło 56 prac ze szkół z terenu Gminy Rokietnica. W konkursie udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokietnicy, ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rokietnicy Woli, ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tapinie, ze Szkoły Podstawowej w Czelatycach oraz ze Szkoły Podstawowej im. ks. Bronisława Markiewicza w Tuligłowach.

Nadesłane prace są bardzo piękne. Uczestnicy wykazali się pomysłowością i wykonali ciekawe zakładki. Komisja w składzie: Przewodniczący – Pan Jan Górka, członkowie: Pani Anna Ciećko i Pani Mirosława Pająk dokonała wnikliwej analizy i przyznała pierwsze, drugi i trzecie miejsca oraz wyróżnienia. Rozdanie nagród i pamiątkowych dyplomów nastąpi w dniu 11 listopada podczas wieczornicy z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, na która zapraszamy wszystkich uczestników konkursu.

 

Czytaj więcej...

Regulamin konkursu "ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI"

       Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów zaprasza serdecznie do wzięcia udziału w Konkursie plastycznym na najpiękniejszą, najciekawszą zakładkę do książki. Konkurs organizowany jest w ramach realizowanego projektu Zakątek czytelniczo-medialny „Wędrująca Książka”. Projekt dofinansowany jest z Funduszu Wspierania Organizacji Pożytku Publicznego.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 3