Ferie nie muszą być nudne

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów we współpracy z nauczycielami Szkoły Podstawowej w Tuligłowach zorganizowało zimowe zajęcia dla dzieci w dniach 14-18 lutego 2022 r. Przygotowane zostały zabawy, gry zespołowe, warsztaty plastyczne, kulinarne oraz wycieczki. Większość kosztów sfinansowało Stowarzyszenie ze środków własnych oraz 1 % podatku.

 

 

Poniedziałkowe zajęcia rozpoczęły się od zabaw walentynkowych. Następnie odbyły się gry i zabawy zespołowe. Ciekawe były również zajęcia plastyczne  - „żywe obrazy”, polegające na odtworzeniu wylosowanego obrazu Tadeusza Makowskiego.

Wtorkowy dzień zdominowały warsztaty kulinarne, które zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy zajęć przygotowali pizze według własnych upodobań. Przez kilka godzin w szkole unosił się aromat znany najlepszym pizzeriom. Uczestnicy zajęć poznali również zasady nakrywania do stołu oraz savoir-vivre przy stole. Nie zabrakło zabaw i gier sportowych w szkolnej sali gimnastycznej.

Trzeci dzień upłynął pod znakiem gier planszowych. Każdy mógł spróbować sił w różnych planszówkach. Niektórzy wykazali się również umiejętnością gry w szachy. Wiele emocji towarzyszyło uczestnikom gry wielkoformatowej przygotowanej na sali gimnastycznej. Poza tym podczas zajęć pojawił się strojniś na wakacjach i starożytna mumia – zabawy, które podnoszą poziom dobrego humoru.

Deszczowa i wietrzna pogoda pokrzyżowały częściowo plany wyjazdowe do Radawy. Pomimo tego humory dopisywały. Jazda konna została przełożona na kolejny wyjazd. 

Piątkowa wycieczka do Przemyśla.

Po spotkaniu z Panią Przewodnik z PTTK przy Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, młodzi turyści ruszyli na turystyczny szlak. Zwiedzanie rozpoczęło się poznania zasadami gry terenowej „Przemyśl – na styku trzech kultur”. Zwiedzając miasto, wszyscy uczestnicy uzupełniali kartę gry, aby na końcu utworzyć hasło i zdobyć unikalną pieczęć w punkcie Informacji Turystycznej. Ciekawym miejscem było Muzeum Historii Miasta znajdujące się w rynku. Tam zwiedzający zapoznali się z wyposażeniem  przemyskiej kamienicy należącej do bogatego właściciela. Idąc według wskazówek gry, grupa ruszyła w kierunku kościoła Ojców Franciszkanów, a następnie stacji PKP. Kolejnym punktem zwiedzania było Muzeum Dzwonów i Fajek, gdzie znajduje się element związany z naszą miejscowością. Dalej uczestnicy gry udali się przed pomnik Jana Pawła II, a po uzupełnieniu odnalezionego kolejnego hasła ruszyli w stronę przemyskiego Szwejka, i dalej obok Katedry do Zamku Kazimierzowskiego, gdzie można było odgadnąć ostatnią zagadkę. Kto wytrwale uzupełniał kartę gry i odgadł hasło mógł odebrać nagrodę.

Na zakończenie wycieczki autokar przewiózł grupę do McDonald`s.

Dziękujemy opiekunom – Paniom: Mirosławie Pająk, Anecie Lotycz, Krystynie Szczypcie, Iwonie Buksa, Panu Maciejowi Kondratowi oraz dyrekcji szkoły.