Radosne spotkanie z pielgrzymami

W piękny niedzielny poranek 5 czerwca do Tuligłów zawitali pielgrzymi jakubowi. W tym bowiem dniu, według harmonogramu, przypada przejście III odcinka Podkarpackiej Drogi św. Jakuba, tj. z Tuligłów do Jarosławia. W tym roku odbywa się już X Jubileuszowe Niedzielne Pielgrzymowanie Podkarpacką Drogą św. Jakuba. Na pielgrzymkowej trasie Tuligłowy znajdują się od 2015 r. Od samego początku z radością Stowarzyszenie gości pątników zmierzających do Santiago de Compostela. Szczególnym pielgrzymem jest ks. prof. Kazimierz Bełch, który od lat przemierza poszczególne odcinki podkarpackiej drogi jakubowej. W około trzydziestoosobowej grupie gościliśmy również pana Łukasza Mroza – Prezesa Kapituły Bractwa Świętego Jakuba Apostoła przy Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku.

Po Mszy św. w tuligłowskim sanktuarium pielgrzymi zostali zaproszeni do siedziby Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów na śniadanie. Po około godzinnym spotkaniu i wykonaniu pamiątkowego zdjęcia przy słupku kilometrowym pielgrzymi ruszyli w stronę Jarosławia.

Dziękujemy za obecność w Tuligłowach, rozmowy, dzielenie się swoimi planami i wspomnieniami oraz za uśmiech i wiele ciepłych słów.