Zaproszenie na Orszak Trzech Króli 

Wzorem lat ubiegłych w sobotę 6 stycznia 2024 r. odbędzie się w Tuligłowach Orszak Trzech Króli. W jego organizację zaangażowani są: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów, Parafia Tuligłowy oraz Szkoła Podstawowa im. ks. Bronisława Markiewicza w Tuligłowach.

Tym razem chcemy zaprosić do udziału mieszkańców Gminy Rokietnica i okolic a przez to sprawić, by to wydarzenie nabrało jeszcze większego znaczenia i charakteru uroczystości lokalnej. Zapraszamy do udziału Władze Samorządowe, Ochotnicze Straże Pożarne, Stowarzyszenia, Koła Gospodyń, a poprzez te organizacje również wszystkich niezrzeszonych do udziału w tuligłowskim, a zarazem gminnym Święcie Trzech Króli.

Tym razem każdy z królów będzie przemierzał ze swoim orszakiem inną trasę. Spotkanie orszaków nastąpi przed szopką ustawioną obok schodów prowadzących do kościoła parafialnego. Planowane punkty, z których wyruszą królowie to: kapliczka obok piekarni, kapliczka obok pani Anny Ciećko, krzyż obok przystanku autobusowego w górnej części Tuligłów.

Zachęcamy do udziału w uroczystości w kolorowych strojach jasełkowych. Organizatorzy zapewniają korony i śpiewniki.

 

Program:

10.15 – zbiórka grup kolędniczych towarzyszących poszczególnym królom i przemarsz do szopki,

10.45 – spotkanie przy szopce, procesyjne wejście do kościoła parafialnego i złożenie darów,

11.00 – uroczysta Msza św.

 

Czytaj więcej...

Świąteczna paczka 

W niedzielę 17 grudnia Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów we współpracy z Kołem Caritas działającym przy Szkole Podstawowej im. ks. Bronisława Markiewicza w Tuligłowach przeprowadziło w kościele parafialnym w Tuligłowach świąteczną zbiórkę darów na rzecz Hospicjum Dziecięcego w Rzeszowie. Zebrana żywność, kosmetyki, zabawki, słodycze, środki czystości zostały przekazane Fundacji.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję.

Czytaj więcej...

W Betlejem 

W minioną sobotę 17 grudnia 2023 r. w Betlejem koło Rudołowic odbyło się 23. przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju. Przynieśli je kolędnicy z Jarosławia, którzy wybrali się w pieszą, wieczorną wędrówkę do szopki ustawionej w Betlejem. W przekazaniu Światełka uczestniczyli przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów.

Czytaj więcej...

„Z babcinej spiżarni”

W sobotę 18 listopada 2023 r. w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Szówsku odbył się konkurs „Z babcinej spiżarni”, w którym udział wzięli przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów. W spotkaniu uczestniczyło 20 stowarzyszeń, organizacji i kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu jarosławskiego.

Czytaj więcej...

Święto Niepodległości

Przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów w sobotę 11 listopada wzięli udział w parafialnych obchodach 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny, którą odprawił ks. proboszcz Adam Motyka, a następnie złożyli kwiaty i zapalili znicze przy symbolicznym obelisku na placu kościelnym. Na zakończenie uroczystości odśpiewany został hymn państwowy. 

Czytaj więcej...

Wyjazd na mecz

Przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów kibicowali polskiej drużynie podczas meczu, który odbył się 7 września 2023 r. na stadionie narodowym w Warszawie. Rywalem biało-czerwonych była drużyna reprezentująca Wyspy Owcze. Mecz zakończył się wygraną polskiego zespołu. Wyjazd zorganizowało Gminne Centrum Kultury i Promocji w Rokietnicy.

Czytaj więcej...

Gminne dożynki w Rokietnicy

W niedzielę 28 sierpnia 2023 r. odbyły się w Rokietnicy gminne dożynki. Tuligłowy reprezentowało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów, radni naszej miejscowości oraz wykonawcy wieńców. Dożynkowe spotkanie było okazją do zaprezentowania tegorocznych wieńców. Przedstawiciele Stowarzyszenia przygotowali słodkości  oraz wystąpili na scenie wspólnie z innymi organizacjami śpiewając dożynkowe przyśpiewki. Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji, które przyciągnęły nie tylko mieszkańców gminy.

Czytaj więcej...

Parafialne dożynki

15 sierpnia w Tuligłowach obchodzony jest główny odpust parafialny. W tym dniu przypada święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, nazywanej również Matką Bożą Zielną. Jej kult jest szczególnie widoczny w naszej miejscowości. W uroczystej sumie uczestniczyło bowiem wielu pielgrzymów z sąsiednich i odległych miejscowości. Sierpniowy odpust to również swego rodzaju parafialne dożynki. Podczas Mszy św. poświęcone zostały dożynkowe wieńce oraz bukiety ziół i kwiatów. Ten wyraz wdzięczności Bogu za zebrane plony jest już wieloletnią tradycją.

Czytaj więcej...

Wieniec dożynkowy 

Panie ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów wykonały wieniec dożynkowy. Jest on efektem kilkutygodniowej pracy. Ten symbol zebranych plonów, poświęcony zostanie podczas uroczystej sumy odpustowej.

Czytaj więcej...

Agrobieszczady 2023 

W dniach 29-30 lipca 2023 r. w Lesku miały miejsce się XVII Targi Agrobieszczady. W ramach tej imprezy odbył się konkurs kulinarny „IX Podkarpackie Smaki Myśliwskie”. To wyjątkowe wydarzenie przyciąga wystawców z całej Polski. Różnego rodzaju organizacje, w tym Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów, promują lokalne produkty poprzez udział w konkursie. Uczestnictwo w tym wydarzeniu pozwala na nawiązanie współpracy między  organizacjami  i wymianę doświadczeń.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 3