Wyjazd na mecz

Przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów kibicowali polskiej drużynie podczas meczu, który odbył się 7 września 2023 r. na stadionie narodowym w Warszawie. Rywalem biało-czerwonych była drużyna reprezentująca Wyspy Owcze. Mecz zakończył się wygraną polskiego zespołu. Wyjazd zorganizowało Gminne Centrum Kultury i Promocji w Rokietnicy.

Czytaj więcej...

Gminne dożynki w Rokietnicy

W niedzielę 28 sierpnia 2023 r. odbyły się w Rokietnicy gminne dożynki. Tuligłowy reprezentowało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów, radni naszej miejscowości oraz wykonawcy wieńców. Dożynkowe spotkanie było okazją do zaprezentowania tegorocznych wieńców. Przedstawiciele Stowarzyszenia przygotowali słodkości  oraz wystąpili na scenie wspólnie z innymi organizacjami śpiewając dożynkowe przyśpiewki. Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji, które przyciągnęły nie tylko mieszkańców gminy.

Czytaj więcej...

Parafialne dożynki

15 sierpnia w Tuligłowach obchodzony jest główny odpust parafialny. W tym dniu przypada święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, nazywanej również Matką Bożą Zielną. Jej kult jest szczególnie widoczny w naszej miejscowości. W uroczystej sumie uczestniczyło bowiem wielu pielgrzymów z sąsiednich i odległych miejscowości. Sierpniowy odpust to również swego rodzaju parafialne dożynki. Podczas Mszy św. poświęcone zostały dożynkowe wieńce oraz bukiety ziół i kwiatów. Ten wyraz wdzięczności Bogu za zebrane plony jest już wieloletnią tradycją.

Czytaj więcej...

Wieniec dożynkowy 

Panie ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów wykonały wieniec dożynkowy. Jest on efektem kilkutygodniowej pracy. Ten symbol zebranych plonów, poświęcony zostanie podczas uroczystej sumy odpustowej.

Czytaj więcej...

Agrobieszczady 2023 

W dniach 29-30 lipca 2023 r. w Lesku miały miejsce się XVII Targi Agrobieszczady. W ramach tej imprezy odbył się konkurs kulinarny „IX Podkarpackie Smaki Myśliwskie”. To wyjątkowe wydarzenie przyciąga wystawców z całej Polski. Różnego rodzaju organizacje, w tym Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów, promują lokalne produkty poprzez udział w konkursie. Uczestnictwo w tym wydarzeniu pozwala na nawiązanie współpracy między  organizacjami  i wymianę doświadczeń.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Tokaju 

Przedstawiciele Stowarzyszenia wzięli udział w jednodniowej wycieczce na Węgry. Lipcowy wyjazd był bardzo udany. Sprzyjająca pogoda pozwoliła na podziwianie uroków Tokaju i zwiedzenie piwnic z winem oraz okolicznych pięknie usytuowanych winnic.

Czytaj więcej...

Pielgrzymi w Tuligłowach 

4 lipca po raz 43 wyruszyła z Przemyśla Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Około godz. 15.20 do Tuligłów dotarło dwie grupy pielgrzymów z ks. arcybiskupem Adamem Szalem na czele. Pątników przywitał ks. proboszcz Adam Motyka.

Czytaj więcej...

Bazar smaków 

25 czerwca 2023 r. przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów uczestniczyli w imprezie pod hasłem „Bazar smaków”, która odbyła się w Ożannie gmina Kuryłówka. Organizatorami imprezy Bazar smaków” były Lokalna Grupa Działania „Pogórze Przemysko-Dynowskie” i Stowarzyszenie „Kraina Sanu” – Lokalna Grupa Działania. W ramach projektu współpracy odbył się konkurs „Produkty lokalne – akcenty nadające smak regionom”.

Czytaj więcej...

Niedzielne zwiedzanie muzeum 

W ramach powiatowego Dnia Mamy, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów otrzymało karnet upominkowy na zwiedzanie Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu. 18 czerwca, korzystając z zaproszenia, przedstawiciele tuligłowskiej organizacji mile spędzili niedzielne popołudnie na zwiedzaniu muzeum i parku.

Czytaj więcej...

Pielgrzymi jakubowi w drodze do Jarosławia

W niedzielę 11 czerwca 2023 r. gościli w Tuligłowach pielgrzymi uczestniczący w XI Niedzielnym Pielgrzymowaniu Podkarpacką Drogą Św. Jakuba „Via Regia” w 2023 r. Był to trzeci etap z dziewięciu zaplanowanych.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 3