Rocznica śmierci ks. Władysława Selwy 

W niedzielę 10 marca 2024 r. odbyła się w Tuligłowach uroczystość upamiętniająca tragiczne wydarzenia II wojny światowej. Nasza miejscowość, podobnie jak wiele innych, straciła kilku mieszkańców. Wśród nich był ówczesny proboszcz ks. Władysław Selwa, który został zastrzelony na plebanii. To właśnie w tym dniu odbyła się uroczysta suma za spokój jego duszy. Po mszy św. przedstawiciele stowarzyszenia i społeczności szkolnej złożyli kwiaty i zapalili znicze. Uroczystość poprowadził ks. Tadeusz Grzymek.

Czytaj więcej...

Spotkanie opłatkowe 

W niedzielę 14 stycznia w siedzibie stowarzyszenia odbyło się spotkanie opłatkowe. Uczestniczyli w nim goście, ks. proboszcz Adam Motyka oraz ks. Tadeusz Grzymek. Uroczystość rozpoczęła wspólna modlitwa, którą poprowadził ks. proboszcz. Głównym punktem spotkania był tradycyjnie ceremoniał dzielenia się opłatkiem, w trakcie którego wszyscy złożyli sobie nawzajem najserdeczniejsza życzenia.

Czytaj więcej...

Orszak Trzech Króli

Zgodnie z tradycją, ulicami Tuligłów, podobnie jak w kilkuset miejscowościach Polski i świata 6 stycznia 2024 r. przemaszerował Orszak Trzech Króli. W Tuligłowach jest on organizowany od 2014 r., zatem już po raz 11 szliśmy w tym świątecznym korowodzie niosąc radość i dobrą nowinę o Bożym Narodzeniu. Organizatorami tegorocznego Orszaku byli: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów, Parafia pw. św. Mikołaja Biskupa w Tuligłowach oraz Szkoła Podstawowa im. ks. Bronisława Markiewicza w Tuligłowach.

Czytaj więcej...