Mojej Ojczyźnie 

 

W ciszy, bez fajerwerków,

na Twoją cześć

z biało-czerwonych kwiatów

mała wiązanka,

od lat taka sama, bo Ty jesteś niezmienna.

 

Czytaj więcej...

Z Pruchnika przez Tuligłowy do Przemyśla

W piękny słoneczny poranek 11 września przybyli do Tuligłów kolejni pielgrzymi. Była to X Piesza Dziękczynna Pielgrzymka „Śladami Świętych” z Pruchnika przez Tuligłowy do Przemyśla.

Pielgrzymów przywitał ksiądz Zbigniew Pajor. Na wszystkich pątników  czekali przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów, którzy przygotowali ciepłą herbatę i kawę. Państwo Matyja, jak co roku, dostarczyli drożdżówki. Po godzinnym odpoczynku pątnicy wyruszyli w dalszą drogę w powiększonym składzie, gdyż do grupy pielgrzymkowej dołączyli mieszkańcy Tuligłów.  

Czytaj więcej...

Deszczowe dożynki powiatowe

29 sierpnia 2021 r. w Skołoszowie odbyły się powiatowo-gminne dożynki. Gminę Rokietnica reprezentowało sołectwo Tuligłowy. W uroczystości dożynkowej uczestniczył Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny, sołtys Tuligłów Pan Marian Mazurek, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Rokietnicy Pani Agata Bury, delegacja Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów i Ochotniczej Straży Pożarnej z Tuligłów.

Czytaj więcej...

Gminne dożynki w Tapinie

22 sierpnia 2021 r. odbyły się dożynki Gminy Rokietnica. Tym razem, gospodarzem było sołectwo Tapin. W dożynkach uczestniczyły koła gospodyń i stowarzyszenia z terenu gminy. Wśród nich znalazło się Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów.

Gminne święto plonów rozpoczęła uroczysta Msza św. w kościele parafialnym w Tapinie, odprawiona w intencji rolników. Po Mszy św. dożynkowy korowód pod przewodnictwem gminnej orkiestry dętej przeszedł na stadion. Po uroczystym otwarciu nastąpiła gala dożynkowa podczas której zaprezentowane zostały wszystkie wieńce. Następnie wystąpiły lokalne kapele ludowe.

Czytaj więcej...

W święto Matki Bożej Zielnej

15 sierpnia 2021 r. na uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przybyły tłumy pielgrzymów. Podczas sumy odpustowej poświęcone zostały dożynkowe wieńce i zielne bukiety licznie przyniesione przez mieszkańców parafii i pielgrzymów. Misternie wykonane wieńce to dar wdzięczności za tegoroczne plony pól, sadów i ogrodów.

Wieniec dożynkowy wykonało również Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów.

 

Czytaj więcej...

Lesko 2021 

W dniu 31 lipca 2021 r. przedstawicielki Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów uczestniczyły w XXV Targach Turystyki, Leśnictwa i Produktu Lokalnego „AGROBIESZCZADY”, zorganizowanych w Lesku. Podczas tego wydarzenia przeprowadzona została VII edycja Konkursu pod nazwą „Podkarpackie Smaki Myśliwskie”. Targi te jak zwykle przyciągnęły tłumy amatorów lokalnych produktów w tym spożywczych. Gwarnie było w namiocie, gdzie odbywały się prezentacje kulinarne z możliwością degustacji potraw regionalnych i tradycyjnych, pochodzących z naszego regionu. Swoje wyroby zaprezentowały Koła Gospodyń Wiejskich, Koła Łowieckie, Stowarzyszenia i indywidualni producenci.

 

Czytaj więcej...

Wakacje z przygodą

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów we współpracy z nauczycielami Szkoły Podstawowej im. ks. Bronisława Markiewicza w Tuligłowach w dniach 12 – 16 lipca 2021 r. zorganizowało letnie zajęcia w szkole oraz trzy wycieczki. Pomimo niedawno zakończonego roku szkolnego część dzieci i młodzieży, w tym absolwentów szkoły, z przyjemnością spędzało czas na terenie szkoły uczestnicząc w grach, zabawach, zajęciach plastycznych, teatralnych i grach terenowych.

 

Czytaj więcej...

Bądź pozdrowiony Gościu nasz…

W niedzielne popołudnie 4 lipca 2021 r. przybyli do Tuligłów pielgrzymi 41. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Jak co roku mieszkańcy Tuligłów z radością powitali przybyłych pątników. Każdy pielgrzym mógł skorzystać z poczęstunku i odpocząć przed kolejnym odcinkiem. Był również czas na spotkanie z Niepokalaną Matką Dobrej Nadziei.

 

Czytaj więcej...

W Tuligłowach powstaje Tradycyjny Sad

Dobiegły końca działania podjęte przez grupę projektową zaplanowane na ten rok szkolny. Uczniowie wraz z opiekunem włożyli dużo pracy w popularyzację wiedzy na temat uprawy czereśni oraz walorów smakowych i odżywczych czereśni. Wykazali się pracowitością, kreatywnością, wielkim zaangażowaniem i sumiennością.

Czytaj więcej...

Niedziela ze św. Jakubem

W niedzielę 6 czerwca 2021 r. gościli w Tuligłowach pielgrzymi uczestniczący w IX Niedzielnym Pielgrzymowaniu Podkarpacką Drogą św. Jakuba Via Regia w Świętym Roku Composteliańskim.

 

Czytaj więcej...

Strona 1 z 2