Jarmark Jarosławski

W sobotę 30 sierpnia 2014 r. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów uczestniczyło w Jarmarku Jarosławskim zorganizowanym przez Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Burmistrza Miasta Jarosławia. Podczas Jarmarku odbył się Wojewódzki Finał Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”, organizowany od 2000 r. Na imprezę przybyli wystawcy z całego Podkarpacia i zaprezentowali tradycyjne regionalne potrawy i wyroby.

 

W konkursie tym Stowarzyszenie od kilku lat bierze udział wystawiając produkty, których receptury przekazywane są w rodzinach od kilku pokoleń. Oprócz udziału w konkursie przygotowany został stół, na którym znalazły się wyśmienite ciasta, chleby, nalewki i inne smakowitości, przygotowane na tę okazję przez panie należące do Stowarzyszenia.

Na jarosławskim rynku gwarno było od rana. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, jedni oryginalne wyroby rzemieślnicze, a inni coś dla podniebienia. Na scenie wystąpili soliści z Miejskiego Ośrodka Kultury, Powiatowe Ognisko Baletowe im. Lidii Nartowskiej, zespół „Familia” z Rudołowic, Reprezentacyjny Chór Mieszany „Jarosław”, Zespół Piosenki Estradowej „Sway”, Grupa Taneczna „Free Style”, a na finał zagrał zespół The Gate. Jedną z wielu atrakcji Jarmarku był Teatr Kulinarny Krzysztofa Górskiego, który serwował „Gulasz Jarosławski”.