Zaproszenie na Orszak Trzech Króli 

Wzorem lat ubiegłych w sobotę 6 stycznia 2024 r. odbędzie się w Tuligłowach Orszak Trzech Króli. W jego organizację zaangażowani są: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów, Parafia Tuligłowy oraz Szkoła Podstawowa im. ks. Bronisława Markiewicza w Tuligłowach.

Tym razem chcemy zaprosić do udziału mieszkańców Gminy Rokietnica i okolic a przez to sprawić, by to wydarzenie nabrało jeszcze większego znaczenia i charakteru uroczystości lokalnej. Zapraszamy do udziału Władze Samorządowe, Ochotnicze Straże Pożarne, Stowarzyszenia, Koła Gospodyń, a poprzez te organizacje również wszystkich niezrzeszonych do udziału w tuligłowskim, a zarazem gminnym Święcie Trzech Króli.

Tym razem każdy z królów będzie przemierzał ze swoim orszakiem inną trasę. Spotkanie orszaków nastąpi przed szopką ustawioną obok schodów prowadzących do kościoła parafialnego. Planowane punkty, z których wyruszą królowie to: kapliczka obok piekarni, kapliczka obok pani Anny Ciećko, krzyż obok przystanku autobusowego w górnej części Tuligłów.

Zachęcamy do udziału w uroczystości w kolorowych strojach jasełkowych. Organizatorzy zapewniają korony i śpiewniki.

 

Program:

10.15 – zbiórka grup kolędniczych towarzyszących poszczególnym królom i przemarsz do szopki,

10.45 – spotkanie przy szopce, procesyjne wejście do kościoła parafialnego i złożenie darów,

11.00 – uroczysta Msza św.