W Stumilowym Lesie

 Tegoroczne Zimowisko dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tuligłowach odbyło się w dniach 18-22 lutego. Uczestniczyło w nim 43 dzieci. Tym razem program został opracowany w oparciu o popularną bajkę „Kubuś Puchatek”.

Poza zajęciami w budynku szkoły, dzieci pojechały do kina do Rzeszowa, gdzie obejrzały bajkę „Zambezja”. Zorganizowane zostały zajęcia plastyczne i sportowe. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach drużynowych. Wśród nich najwięcej emocji wywołała gra „Mapa Stumilowego Lasu”. Odbyły się również konkursy indywidualne, m.in. „Globus” i turniej tenisa stołowego. Wszyscy wykazali się też umiejętnościami kulinarnymi w nowo otwartej kuchni i stołówce szkolnej. Dzieci przygotowały kanapki, piekły ciasteczka, robiły sałatkę jarzynową i owocowy deser. Na koniec zimowiska wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Przy tej okazji podziękowania składamy: opiekunom grup, paniom: Mirosławie PająkMałgorzacie FurtakBeacie Niemczyckiej i Dorocie Kubas; pani Beacie Jasiłek za pomoc podczas prowadzonych zajęć, jak również paniom: Lucynie Zamróz i Józefie Rydzik oraz panu Adamowi Buksie. Szczególne podziękowania kierujemy do państwa Janiny i Stanisława Matyja za nieodpłatne przekazanie drożdżówek dla dzieci podczas całego zimowiska oraz państwu Bożenie i Wojciechowi Wańkowicz za słodkie niespodzianki na zakończenie zimowiska dla wszystkich uczestników.